Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012. Wykonawcy lwowskiego lotniska nadal bez zapłaty

0
Podziel się:

Osiem firm prowadziło prace wykończeniowe w nowym terminalu lotniska we Lwowie. Do dziś nie dostali pieniędzy. Grożą strajkami.

Euro 2012. Wykonawcy lwowskiego lotniska nadal bez zapłaty
(brytta/iStockphoto)

Ponad rok od zakończenia Euro 2012 niektórzy lwowscy wykonawcy prac budowlanych na tamtejszym lotnisku nie otrzymali jeszcze pieniędzy. Dług sięga 5 milionów hrywien, czyli 2 milionów złotych.

Osiem firm budowlanych prowadziło prace wykończeniowe w nowym terminalu lotniska we Lwowie. Dług powinna spłacić Doniecka Korporacja Budowlana. Wobec jednej z firm sięga on półtora miliona hrywien.

Tymczasem zleceniodawca tłumaczy, że wciąż nie dostał pieniędzy od państwa. Przedsiębiorcy zwracali się już do rządu, prezydenta i do UEFA. Nie dostali żadnej odpowiedzi, dlatego teraz grożą akcjami protestu, dlatego teraz grożą akcjami protestu.

Nowy terminal lotniska został zbudowany w związku z Euro 2012 i został otwarty w kwietniu zeszłego roku w obecności prezydenta Wiktora Janukowycza. Może obsługiwać 7 milionów pasażerów, ale w tym roku przyjmie ich jedynie 600 tysięcy.

Podobne kłopoty mają inne lotniska zbudowane przed Euro 2012. Ukraińskie władze nie dopuszczają na rynek zagranicznych tanich linii broniąc interesów swoich przewoźników, należących do oligarchów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińcy obwiniają Polaków za problemy Samoloty tego przewoźnika zatrzymywane są na różnych lotniskach ponieważ nie uiszcza on odpowiednich opłat. Zdaniem firmy, opłaty w wielu przypadkach są nieuzasadnione.
Lotnisko w Katowicach. W lipcu najwięcej pasażerów Lipiec tradycyjnie jest miesiącem, kiedy porty lotnicze odprawiają najwięcej pasażerów. W Pyrzowicach było ich niespełna 325 tysięcy - wobec prawie 340 tysięcy w tym samym miesiącu przed rokiem.
Stan pogotowia na belgijskich dworcach Wzmożone kontrole dotyczyć będą przede wszystkim lotów do Stanów Zjednoczonych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)