Notowania

euronet
31.08.2018 17:35

Euronet będzie miał więcej bankomatów w Polsce. Przejmie 167 urządzeń od Aplitt

Euronet przejmie w Polsce 167 bankomatów. Międzynarodowe przedsiębiorstwo kupi urządzenia od gdańskiej spółki Aplitt. Nie ujawniono wartości transakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ROBERT STACHNIK/REPORTER)
Euronet umacnia swoją pozycję w Polsce

Euronet przejmie w Polsce 167 bankomatów. Międzynarodowe przedsiębiorstwo kupi urządzenia od gdańskiej spółki Aplitt.

Euronet Worldwide uzgodnił przejęcie 167 bankomatów - informuje "Puls Biznesu" powołując się na zagraniczne media. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Przejęte urządzenia dotychczas działały pod marką Global Cash. Euronet tym samym umacnia swoją pozycję w Polsce - ma już ponad 8 tys. bankomatów.

Euronet podpisał też ze spółką Aplitt umowę na outsourcing i udział w sieci. Zgodnie z nią bankomaty SKOK24 i te, które znajdują się w oddziałach SKOK Kasa Stefczyka, mają działać pod markami Euronet i SKOK24. Umowa dotyczy ponad 300 urządzeń.

Zobacz: Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Euronet Polska Sp. z o.o. jest częścią Euronet Worldwide - światowego lidera w zakresie przetwarzania bezpiecznych elektronicznych transakcji finansowych oraz właściciela największej sieci bankomatów na terenie Europy.

Ponadto Euronet oferuje przetwarzanie transakcji pre-paid i zintegrowane oprogramowanie, które wspiera pracę wielu instytucji finansowych. Jest również właścicielem firmy RIA Financial Services, za pośrednictwem której oferuje usługi przekazów pieniężnych. W Polsce firma działa od 1995 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: euronet, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-08-2018

ŁukaszTylko dlaczego muszę dłużej czekać na wybranie pieniędzy niż w innych bankomatach. Reklamy i czas stania przy bankomacie Euronetu to katorga

31-08-2018

grześvov ale news

01-09-2018

TomekKupili zeby pozbyć się konkurencji. Zostawia tylko rentowne punkty a reszty się pozbędą. O ile w ogóle coś zostawia bo w najlepszych punktach stoi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)