Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eksport
13.01.2007 07:32

Europa pije polskie piwo

W 2006 roku polskie browary wyeksportowały rekordową w historii ilość piwa - wynika ze wstępnych szacunków branży. Browary coraz więcej piwa wysyłają w ślad za Polakami. - pisze "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz

W 2006 roku polskie browary wyeksportowały rekordową w historii ilość piwa - wynika ze wstępnych szacunków branży. Browary coraz więcej piwa wysyłają w ślad za Polakami - pisze "Gazeta Wyborcza".

Przed wstąpieniem do Unii eksport polskiego piwa był ustabilizowany na poziomie około 200 tysięcy hektolitrów, przede wszystkim do krajów starej emigracji: Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Przez długie lata z grubsza dwa razy więcej piwa sprowadzaliśmy niż eksportowaliśmy, ale od 2004 roku statystyki wywróciły się do góry nogami. Według Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w 2004 roku za granicę wyjechało już blisko pół miliona, a rok później blisko milion hektolitrów piwa. Oficjalne dane z 2006 roku będą znane dopiero za kilka miesięcy, ale z informacji zebranych przez "Gazetę Wyborczą" w branży wynika, że w zeszłym roku padł kolejny rekord.

Eksport zwiększyły bowiem największe browary.
Danuta Gut ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego podkreśla, że młoda emigracja otworzyła zupełnie nowe kierunki eksportu, między innymi, Wielką Brytanię i Irlandię. Wyjeżdżają przede wszystkim ludzie młodzi w wieku od 25-30 lat, którzy są dla browarów najcenniejszą grupą konsumentów i są wierni swoim markom.

Tagi: eksport, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz