Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Europejski gaz tańszy niż rosyjski"

0
Podziel się:

W styczniu 2013 roku NAK Naftogaz Ukrainy importował w rewersie z Europy przez Polskę 46,7 mln metrów sześć. gazu, za który zapłacił 390 dolarów za tys.m. sześć.

"Europejski gaz tańszy niż rosyjski"
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)
bESgSuid

W styczniu 2013 roku NAK Naftogaz Ukrainy importował w rewersie z Europy przez Polskę 46,7 mln metrów sześć. gazu, za który zapłacił 390 dolarów za tys.m. sześć. W tym samym czasie rosyjskie paliwo kosztowało 408,6 dolarów - podała rosyjska agencja Interfax.

Dostawy gazu z Europy do Ukrainy odbywają się w ramach kontraktu państwowego przedsiębiorstwa gazowniczego NAK Naftogaz Ukrainy z niemieckim koncernem RWE. Z Rosji w tym samym okresie zostało importowano 2,44 mld metrów sześć. paliwa, które kosztowało Ukrainę 408,6 dolarów za tys. metrów sześć.

Jak zaznacza rosyjski dziennik _ Kommiersant _, w styczniu tego roku NAK Naftogaz Ukrainy był jedynym importerem rosyjskiego gazu. Na razie nie są znane wielkości dostaw gazu do Ukrainy z Europy w lutym br. Obserwuje się natomiast spadek ceny paliwa dostarczanego przez RWE. W listopadzie 2012 roku gaz dostarczany przez niemieckiego dostawcę kosztował 425 dolarów, zaś w grudniu 407,5 dolarów za tys. metrów sześć. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy ub.r. RWE dostarczył na Ukrainę 52,7 mln metrów sześć. gazu.

bESgSuif
Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina stawia warunki i ostrzega Rosję 280 dolarów za tysiąc metrów sześciennych gazu - to maksymalna cena, którą Ukraina gotowa jest zapłacić w drugiej połowie roku.
Ukraina nie chce zapłacić miliardowej kary Ukraina nie zapłaci 7 miliardów dolarów kary za nieodebrany od Rosji gaz, a w ramach dywersyfikacji źródeł dostaw Kijów zamierza kupować ten surowiec z Unii Europejskiej przez Węgry i Słowację.
Pozycja Gazpromu w Europie upada. Dlaczego? Gazprom żąda zapłaty 7 mld dolarów od ukraińskiego Naftohazu za to, że nie odbiera ona od Rosji takich ilości gazu, jakie przewidziano w kontraktach.
bESgSuiG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)