Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ewa Kopacz premierem. Rząd będzie merytoryczny, pełen silnych osobowości

0
Podziel się:

- Zakończyłam przegląd merytoryczny i rozmowy z obecnie urzędującymi ministrami - powiedziała Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

Ewa Kopacz premierem. Rząd będzie merytoryczny, pełen silnych osobowości
(PAP/Radek Pietruszka)

Mój rząd będzie merytoryczny, pełen silnych osobowości i będzie spajał PO - zapewniła desygnowana na premiera marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Dziś o godz. 19 Kopacz spotka się z prezydentem Bronisławem Komorowskim, by przedstawić mu skład przyszłego gabinetu.

_ Zakończyłam swoją pracę w ramach misji, którą powierzył mi prezydent. Zakończyłam przegląd merytoryczny i rozmowy z obecnie urzędującymi ministrami _ - powiedziała Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

Zapowiedziała, że _ część z urzędujących ministrów pozostanie na swoich stanowiskach, część będzie musiała się ze stanowiskami pożegnać _. Zapewniła także, że nie będzie zmieniać struktur poszczególnych ministerstw.

Marszałek Sejmu oświadczyła, że jest już gotowa _ by pójść do prezydenta _ ze skompletowanym składem swojego rządu.

_ Kiedy prezydent powierzył mi tę misję (tworzenia rządu), postawiłam sobie trzy zadania - ma to być rząd merytoryczny, pełen silnych osobowości i który będzie jednoczył PO. Osiągnęłam swój cel. To będzie rząd merytoryczny, pełen silnych osobowości i będzie spajał PO. Z takim przekazem udam się do prezydenta _ - powiedziała Kopacz.

Spotkanie prezydenta Komorowskiego i Kopacz odbędzie się w czwartek o godz. 19 w Belwederze.

W środę i w czwartek Kopacz przeprowadziła rozmowy ze wszystkimi dotychczasowymi ministrami na temat pracy ich resortów. Skład nowego gabinetu ma przedstawić opinii publicznej w piątek o godz. 10.

Nowa Rada Ministrów ma zostać powołana 22 września. 1 października Kopacz wygłosi w Sejmie expose.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)