Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Expose Donalda Tuska. Kiedy poznamy założenia?

0
Podziel się:

Premier zwołał posiedzenie Rady Ministrów na jutro o godz. 16.00.

Expose Donalda Tuska. Kiedy poznamy założenia?
(Tomasz Urbanek/East News)

Premier Donald Tusk jutro o godzinie 16 przedstawi członkom rządu główne założenia swego piątkowego wystąpienia w Sejmie - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

_ - Premier zwołał posiedzenie Rady Ministrów na jutro o godz. 16.00. Na tym posiedzeniu premier przedstawi ministrom główne założenia swojego wystąpienia, natomiast w piątek (..) będzie informacja premiera na temat realizacji expose i działań rządu w najbliższej przyszłości - _powiedział w środę Graś w TVN24.

_ _

Pytany o to, czy premier ogłosi w piątek objęcie świadczeniem ZUS wszystkich umów, rzecznik odpowiedział, że choć nie może zdradzić tematów, które pojawią się w wystąpieniu premiera, to kwestia tzw. umów śmieciowych jest poważnym problemem, którym intensywnie zajmuje się rząd.

_ _

_ _- _ Wiemy, że to problem, o którym trzeba rozmawiać. Czy ostatecznie znajdzie rozwiązanie w piątkowym wystąpieniu premiera - zobaczymy. Na pewno jest to jeden z problemów, o których bardzo poważnie ministrowie rządu rozmawiają _- podkreślił Graś.

O tym, że w piątek premier ma ogłosić, że składki ZUS będą opłacać także osoby zatrudnione na umowę o dzieło, oraz że uzusowiony ma być każdy dochód, napisała środowa _ Rzeczpospolita _.

We wtorek premier zapowiedział , że w swoim piątkowym wystąpieniu w Sejmie będzie mówił o dotychczasowych dokonaniach rządu, a także o planach na 2013 r. _ z perspektywą na całą kadencję _. Zaznaczył, że nie przewiduje w najbliższym czasie zmian w rządzie.

Szef rządu poinformował, że we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów przyjęto krótki raport z realizacji zapowiedzi z jego expose z ub. roku; wyraził nadzieję, że rządowi do końca roku uda się uporać ze zmianami dotyczącymi emerytur górniczych; nie wykluczył, że - mimo braku porozumienia ze stroną kościelną - rządowy projekt odpisu podatkowego na Kościół w wysokości 0,3 proc. trafi do Sejmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk zapowiada bat na niepłacących VAT Premier ujawnił, o czym będzie mówił w Sejmie. _ Przedstawię plany na 2013 rok z perspektywą na całą kadencję _ - zapowiedział.
Tak będzie wyglądało drugie expose premiera Paweł Graś ujawnił, czy Donald Tusk ogłosi wymianę ministrów. Zdradził nawet, czego premier nie powie w trakcie wystąpienia.
Premier w expose postawi na gospodarkę Na początku tygodnia premier ma przedstawić założenia wystąpienia kierownictwu PO i PSL.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)