Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fabryka części do aut za 25 mln euro w legnickiej strefie

0
Podziel się:

Inwestorem w legnickim obszarze strefy jest SAI Automotive Polska sp. z o.o., którego stuprocentowym właścicielem jest francuski koncern Faurecia.

bEUJJSbp

Kamień węgielny pod budowę fabryki produkującej akcesoria do wyposażenia wnętrz samochodowych wmurowano w czwartek w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Inwestorem w legnickim obszarze strefy jest SAI Automotive Polska sp. z o.o., którego stuprocentowym właścicielem jest francuski koncern Faurecia.

'Wybudowanie i wyposażenie zakładu będzie kosztować ok. 25 mln euro' - poinformował PAP Ludwig Hoff, prezes zarządu SAI Automitive Polska sp. z o.o.

bEUJJSbr

Dodał, że wartość rocznej produkcji w pierwszym roku działalności firmy wyniesie ok. 20 mln euro, a kolejnych latach spodziewane jest podwojenie tej wartości.

W legnickim obszarze strefy francuski koncern zamierza produkować akcesoria służące wyposażeniu wnętrz samochodów należących do takich koncernów jak Volkswagen, Volvo, Renault, Nissan. Powstawać tu będą te elementy, które decydują o komforcie auta, czyli systemy wygłuszające, w tym różnego rodzaju izolacje termiczne i akustyczne, deski rozdzielcze, tapicerki drzwi, wykładziny samochodowe.

Otwarcie fabryki zaplanowano na jesień przyszłego roku. W pierwszym etapie zatrudnienie ma tu znaleźć 80 osób, docelowo zakład będzie potrzebował około 300 pracowników.

Legnicki zakład jest czwartą fabryką należącą do tego koncernu w Polsce, w tym drugą zlokalizowaną w specjalnej strefie ekonomicznej.

bEUJJSbS
motoryzacja
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)