Notowania

Facebook podpisał umowę z Universalem. Będzie można korzystać z muzyki wytwórni

Użytkownicy Facebooka będą mogli publikować filmy, w których wykorzystają muzykę należącą do do Universal Music - zakłada umowa licencyjna podpisana przez obie firmy. Dzięki temu Facebook chce mocniej postawić na rozwój treści wideo w swoim serwisie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LLUIS GENE/AFP/EAST NEWS)
Decyzja Marka Zuckerberga pokazuje, że Facebook będzie stawiał na treści wideo.

Użytkownicy Facebooka będą mogli publikować filmy, w których wykorzystają muzykę należącą do Universal Music - zakłada umowa licencyjna podpisana przez obie firmy. Dzięki temu Facebook chce mocniej postawić na rozwój treści wideo w swoim serwisie.

Szczegóły dotyczące umowy nie zostały ujawnione. Wiadomo natomiast, że muzykę od Universalu będą mogli też wykorzystywać użytkownicy Instagrama i modułu do obsługi rzeczywistości wirtualnej Oculus.

Zobacz też, jak wygląda centrum danych Facebooka:

Do tej pory serwis wzywał do usunięcia filmów, w których nielegalnie użyto muzyki od Universalu, w związku z naruszeniem praw autorskich.

Jak pisze Reuters, podpisanie tej umowy pokazuje, że Facebook coraz mocniej stawia na obecność treści wideo. Więcej takich treści ma zatrzymać użytkowników w serwisie na dłużej i przyciągnąć reklamodawców.

Tagi: facebook, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2017

astym od rowerów?

24-12-2017

AnetaCzytaj opinie i oceny prawnej i nie jest tak samo Sylwia lipka lub Sylwia Przybysz do tego posta

Rozwiń komentarze (2)