Notowania

facebook
31.05.2010 13:20

Facebook skasował stronę z rysunkami Mahometa

Administracja portalu miała przeprosić Pakistan i obiecać, że sytuacja się nie powtórzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Pakistan zniósł blokadę korzystania z Facebooku. Zakaz wydano 19 maja w następstwie powstania strony _ Dzień rysowania Mahometa przez każdego _, zachęcającej do dostarczania karykatur proroka.*

Dla wielu muzułmanów artystyczne odwzorowywanie ludzkich postaci, nawet nie w formie karykaturalnej, stanowi bluźnierstwo._ _

_ - W odpowiedzi na nasze protesty Facebook przekazał swe przeprosiny i poinformował nas, że świętokradczy materiał usunięto z URL _ - powiedział sekretarz stanu w pakistańskim ministerstwie technologii informacyjnych Najibullah Malik. Według niego, Facebook zapewnił rząd Pakistanu, że _ nic tego rodzaju nie wydarzy się w przyszłości _.

Jak poinformował Malik, w rezultacie odpowiedzi Facebooka sąd wyższej instancji w Lahaurze odwołał w poniedziałek swe orzeczenie z 19 maja, nakazujące blokadę portalu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Islamabad mięknie w sprawie blokady YouTube ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/islamabad;mieknie;w;sprawie;blokady;youtube,59,0,625723.html )
* [ Hiszpańscy piłkarze dostali ban na Facebooka ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/hiszpanscy;pilkarze;dostali;ban;na;facebooka,96,0,624736.html )
* [ "Najseksowniejszy w historii" atak na **Facebook** ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/najseksowniejszy;w;historii;atak;na;facebook,95,0,622431.html )
Tagi: facebook, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, telekomunikacja, e-biznes, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz