Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fala kulminacyjna na Wiśle wpływa do Bałtyku

0
Podziel się:

Stan rzeki wynosi tu 576 cm (stan alarmowy to 680 cm).

Fala kulminacyjna na Wiśle wpływa do Bałtyku
(PAP/Darek Delmanowicz)
bEUMvPeJ

Fala kulminacyjna na Wiśle spokojnie wpływa do Bałtyku; nie wyrządziła żadnych szkód. Stany alarmowe na rzece utrzymują się w Tczewie i Gdańskiej Głowie. Obowiązuje alarm przeciwpowodziowy dla Gdańska oraz terenów nadwiślańskich.

_ Od północy woda systematycznie obniża swój poziom. W Tczewie rano zanotowaliśmy 853 cm, czyli przekroczenie o 33 cm stanu alarmowego. Powyżej stanu alarmowego o pół metra Wisła ma także w Gdańskiej Głowie. Służby nie zgłosiły nam z wałów przeciwpowodziowych żadnych niepokojących informacji _ - powiedział w poniedziałek PAP Rafał Grzeszkiewicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.

Czoło fali znajduje się u ujścia Wisły. Stan rzeki wynosi tu 576 cm (stan alarmowy to 680 cm). _ Woda spokojnie spływa do morza _ - dodał Grzeszkiewicz.

bEUMvPeL

W związku z wysokimi stanami wody na Wiśle wojewoda pomorski ogłosił w sobotę po południu alarm powodziowy dla miasta Gdańska oraz powiatów położonych na terenach nadwiślańskich: gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, tczewskiego i sztumskiego.

Ogłoszenie alarmu powodziowego oznacza pełną gotowość wszystkich służb do działania oraz stałe monitorowanie sytuacji na wałach przeciwpowodziowych. Powiatowe Zespoły Zarządzania Kryzysowego pełnią całodobowe dyżury.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUMvPfm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)