Notowania

wiadomości
08.08.2018 15:28

Fałszywe e-maile od skarbówki. Ministerstwo Finansów ostrzega

"Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik" - ostrzega resort. ""Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!" - czytamy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe MF)
Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi emailami.

Ktoś podszywa się pod urzędników skarbowych i wysyła emaile o kontroli przeprowadzonej przez fikcyjny "Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie" w sprawie zeznania podatkowego za 2017 r. Ministerstwo Finansów radzi, by nawet nie otwierać takiego maila.

"Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik" - ostrzega resort. ""Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność!" - czytamy.

W pozbawionej polskich znaków wiadomości osoba podpisująca się jako "Koordynator JPK" przekazuje, że "Inspektor ds. Rozliczeń informuje o wystąpieniu pewnych braków formalnych" w dokumentacji przedstawionej przez podatnika.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Następnie następuje prośba o o "wypełnienie załączonych formularzy w celu przedłożenia w terminie 7 dni od dnia powyższego zawiadomienia do właściwego Urzędu Skarbowego". Formularze mają być dostępne także w internecie pod zamieszczonym odnośnikiem.

Tego typu fałszywe wiadomości to nie rzadkość. Pod koniec lipca Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała ostrzeżenie przed listami z żądaniem opłaty za "certyfikat poświadczający brak zaległości podatkowych dla nierezydentów".

Oszuści używali skracanej do "PKO" nazwy "Publiczny Kapitał Oszczędności" lub "PKO Bank Warszawa". Posługują się też fikcyjnymi dokumentami opatrzonymi logotypem KNF, a także podpisem Marka Chrzanowskiego, przewodniczącego KNF.

KNF ostrzegł przed próbami wyłudzenia pieniędzy w związku z rzekomą koniecznością uiszczenia opłaty za "certyfikat poświadczający brak zaległości podatkowych dla nierezydentów" (ang. NRTCC - Non Residential Tax Clearance Certificate) w celu umożliwienia wypłaty środków z rachunku prowadzonego przez podmiot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2018

HWDPiSPolicja zajęta śledzeniem opozycji, nie ma czasu zająć się prawdziwym przestępcą.

Rozwiń komentarze (1)