Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fedak: Duże pieniądze pomogły w walce z bezrobociem

0
Podziel się:

Według minister jesienią może przybywać osób bez pracy.

Fedak: Duże pieniądze pomogły w walce z bezrobociem
(kprm.gov.pl)
bELfoeHV

bezrobocie ma być niższe od zapisanego w budżecie na 2010 rok. Według minister Jolanty Fedak taka sytuacja może mieć miejsce w grudniu tego roku.

_ - Skierowaliśmy na tak zwane aktywne formy walki z bezrobociem, czyli na subwencjonowanie miejsc pracy, na rozpoczynanie działalności gospodarczej na staże absolwenckie spore sumy pieniędzy. I to, myślę, że obniżyło nam poziom bezrobocie przynajmniej o jeden punkt _ - powiedziała Fedak w Raporcie Gospodarczym Radia TOK FM.

Przyznała jednak, że jesienią należy spodziewać się wzrostu tego wskaźnika z przyczyn sezonowych. - _ To związane jest oczywiście z tym, że bezrobocie rośnie zawsze w okolicach jesieni, zimą, na wiosnę spada. Dlatego, że przestają po prostu pracować branże sezonowe, a także rejestrują się absolwenci szkół, którzy kończą edukację _ - tłumaczyła minister.

bELfoeHX

Resort pracy szacował wcześniej, że stopa bezrobocia spadła na koniec sierpnia 2010 roku do 11,3 proc. z 11,4 proc. odnotowanych przed miesiącem i wobec 10,8 proc. rok wcześniej.

Według projektu przyszłorocznego budżetu, na koniec 2011 r. stopa bezrobocia ma spaść do 9,9 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110737.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dwa;lata;po;krachu;-;teraz;kolej;na;polske,251,0,675579.html) Dwa lata po krachu - teraz kolej na Polskę? Rząd Donalda Tuska zarezerwował na walkę z kryzysem 94 mld złotych. Nie musiał po nie sięgać. Recesja ominęła Polskę, a firmy wykorzystały niewielki ułamek tej kwoty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t42295.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sprzedaz;rosnie;bezrobocie;nieznacznie;spadlo,208,0,636368.html) Sprzedaż rośnie, bezrobocie nieznacznie spadło Sytuacja gospodarcza w Polsce nieco się poprawia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t103586.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/bezrobocie;duze;a;firmy;maja;problem;z;zatrudnieniem,22,0,664086.html) Bezrobocie duże, a firmy mają problem z zatrudnieniem Najtrudniej znaleźć handlowca, managera i inżyniera produkcji.
bELfoeIy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)