Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Filar: Słabe wyniki przemysłu są chwilowe

0
Podziel się:

- To przejściowe odchylenie od trendu - ocenia członek Rady Polityki Pieniężnej.

Filar: Słabe wyniki przemysłu są chwilowe
(PAP/Szymon Pulcyn)
bELvbHAR

Zdaniem członka RPP słabe wyniki przemysłu w marcu są chwilowym odchyleniem od trendu. Wskaźnik wyniósł zaledwie 0,9 procent, choć analitycy oczekiwali wyniku na poziomie 7,9.

- _ Jestem w stanie traktować wyniki przemysłu w marcu jako przejściowe odchylenie od trendu, a nie zmianę w trendzie. Bardzo ważne jest, że produkcja przemysłowa w całym pierwszym kwartale wzrosła o 8,5 proc., co daje podstawy do zachowania 6 proc. wzrostu PKB _ - powiedział Dariusz Filar z RPP w wywiadzie dla _ Rzeczpospolitej _.

bELvbHAT

Filar sugeruje, że RPP powinna również w kwietniu zacieśniać politykę pieniężną. Jego zdaniem, dzięki temu w 2009 roku możliwe będzie obniżenie inflacji do poziomu 2,5-3,5 proc. - _ Dopiero po kolejnych projekcjach będziemy mogli zobaczyć w jakim stopniu podjęte kroki dają efekt _ - zaznacza Filar.

W ocenie przedstawiciela RPP mocny złoty jest czynnikiem ograniczającym wzrost inflacji i nie ogranicza rozwoju gospodarczego, a dotychczasowe działania RPP ograniczą dynamikę wzrostu płac w 2008 roku.

bELvbHBu
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)