Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Finansowanie partii z budżetu. PSL poradzi sobie bez subwencji

0
Podziel się:

Dotacje stanowią obecnie jedną trzecią naszych wpływów, ale jeśli przyszłoby z nich zrezygnować, to przeżyjemy.

Finansowanie partii z budżetu. PSL poradzi sobie bez subwencji
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

PSL poradzi sobie bez subwencji - podkreśla poseł ludowców Marek Sawicki. Były minister rolnictwa zaznaczył na antenie radiowej Jedynki, że jego ugrupowanie jest przeciwne projektowi PO znoszącemu finansowanie partii. Gdyby jednak tak się stało, to Marek Sawicki jest spokojny o los PSL.

-_ Jeśli chodzi o możliwość zbierania składek, to PSL wyprzedza wszystkie partie polityczne. Co prawda dotacje stanowią obecnie jedną trzecią naszych wpływów, ale jeśli przyszłoby z nich zrezygnować, to przeżyjemy _ - uważa były minister rolnictwa.

Marek Sawicki zaznaczył, że pomysły PO to złe rozwiązanie, niestosowane w większości krajów europejskich.

- _ Jest to zły sygnał. PO nie naprawia sposobu prezentacji wydawania pieniędzy, tylko za niestsosowne wydawanie swoich partyjnych pieniędzy chce ukarać całą klasę polityczną. System finansowania partii z budżetu jest dominującym w krajach Unii Europejskiej _- zaznacza Sawicki.

PSL w swoim projekcie ustawy zakłada równe kwoty rocznego dofinansowania dla partii, które wejdą do Sejmu. Partie, które w wyborach przekroczą próg 5 proc., zgodnie z pomysłem PSL, powinny uzyskiwać zwrot połowy wydatków poniesionych na kampanię. Jednocześnie partie parlamentarne powinny otrzymywać 5-6 mln zł rocznego wsparcia z budżetu i utrzymywać się również ze składek członkowskich.

Czytaj więcej w Money.pl
PO bliżej zlikwidowania finansowania partii Według szacunków PO, likwidacja subwencji budżetowej przyniesie oszczędności w wysokości około 55 mln zł rocznie.
Kto nie ma pieniędzy, ten ginie - nowa strategia premiera Tuska? O finansowaniu partii pisze Paulina Pacuła.
PO przygotuje likwidację finansowania partii _ Temat budzi mnóstwo emocji. Zasługuje na poważne traktowanie _.
KOMENTARZE
(0)