Notowania

firmy budowlane
10.07.2012 14:27

Firmy budowlane będą przejmowane przez Skarb Państwa?

Pomoc dla firm budowlanych byłaby możliwa tylko na zasadach rynkowych - powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pomoc dla firm budowlanych byłaby możliwa tylko na zasadach rynkowych, np. przez odkupienie spółek zależnych - powiedział wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

_ - Jeśli byłaby pomoc państwa dla firm budowlanych, to tylko na zasadach rynkowych, jak np. odkupienie spółek zależnych _ - powiedział. Dodał, że prace nad potencjalną pomocą dla tych firm są na wstępnym etapie.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak niedawno poinformował, że rząd, obawiając się zachwiania na rynkach finansowych i paraliżu inwestycji wartych miliardy złotych, rozważa możliwość przejęcia upadających spółek budowlanych. Według Pawlaka resort finansów pracuje nad przygotowaniem specjalnej analizy skutków finansowych, która miałby być przedstawiona na posiedzeniu rządu w przyszłym tygodniu.

Na początku czerwca zarządy PBG, Hydrobudowy i Aprivii, spółek należących do grupy PBG, podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej. Spółki podały, że bezpośrednią przyczyną decyzji były przeciągające się rozmowy z bankami na temat finansowania grupy. Sąd ogłosił już upadłość PBG i Hydrobudowy.

Grupa PBG zajmuje się m.in. inwestycjami infrastrukturalnymi, w tym budową dróg i autostrad, inwestycjami energetycznymi i paliwowymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie wszystkie firmy są zadowolone z pomocy Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan napisała list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, od którego decyzji zależy teraz dalszy los ustawy.
Zobacz najlepsze i najgorsze firmy budowlane Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała ranking firm budujących drogi.
Rosną ceny surowców budowlanych. Spadły tylko... W maju wzrosły ceny w 7 grupach towarowych.
Tagi: firmy budowlane, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz