Notowania

ford
03.01.2017 18:51

Donald Trump walczy z wyprowadzkami koncernów za granicę. Przez Twittera

Donald Trump - niczym Andrzej Duda - obiecał reindustrializację kraju i walkę z zakładami wyprowadzającymi się z USA. I walczy z nimi, za narzędzie biorąc sobie między innymi Twittera. I to z sukcesem. Do tej pory żaden prezydent tak mocno nie korzystał z mediów społecznościowych do publicznych połajanek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

Donald Trump - niczym Andrzej Duda - obiecał reindustrializację kraju i walkę z zakładami wyprowadzającymi się z USA. Narzędziem walki stał się między innymi Twitter. I przynosi to efekty. Do tej pory żaden prezydent tak mocno nie korzystał z mediów społecznościowych do publicznych połajanek.

"General Motors wysyła wyprodukowane w Meksyku Chevrolety Cruze do amerykańskich salonów i nie płaci za to podatku. Produkujcie auta w Stanach albo płaćcie podatek!" - oburza się we wtorkowym tweecie Donald Trump.

Nie pierwszy to raz. Wcześniej dostało się już Boeingowi, firmom Lockheed Martin i Carrier. Trump zalewał też Twittera wpisami o superpodatku mającym obowiązywać koncerny, które przeniosą produkcję poza USA.

Trump krytykował też Forda, który za 1,6 mld dolarów chciał zbudować fabrykę w Meksyku. I dopiął swego. We wtorek amerykański gigant ogłosił, że rezygnuje z inwestycji. Zamiast tego wpompuje 700 mln dolarów w zakłady we Flat Rock w stanie Michigan.

Jaki będzie wynik batalii z General Motors? Na razie GM odpowiada na zarzuty prezydenta-elekta krótko - że owszem, do amerykańskich dilerów trafiło trochę Chevroletów Cruze z Meksyku, ale to zaledwie 2,4 proc. całej sprzedaży w USA.

W przeważającej większości w Stanach sprzedawana jest zaś wersja sedan, którą produkuje fabryka GM w Lordstown w Ohio. A te 2,4 proc. to wersja hatchback, której w USA nie montują, a która za to dobrze sprzedaje się w Meksyku.

Co ciekawe, choć Trump ostro krytykuje amerykańską branżę motoryzacyjną, to zarazem trzyma się blisko jej szefostwa. Mary Barra, która pełni funkcję prezesa General Motors, została jednym z doradców prezydenta-elekta.

Tagi: ford, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-01-2017

KaliOkolo miesiąca temu Carrier Air Conditioners tez chciał sie wynieść do Meksyku a Trump powiedział STOP!!! I zostali. Brawka. Buraka co Oba ma i tą … Czytaj całość

05-01-2017

KongoBoże! Jak w kampanii prezydenckiej okazało się, że Trump nie płaci podatków, to uważał, że jest OK (bo jest sprytny, umie wykorzystać przepisy). … Czytaj całość

05-01-2017

dziadek@52Wiadomosc dla ptepialych Polakow ktorzy nie rozumieja systemu podatkowego w USA: Jezeli prowadzisz dzialalnosc gospodarcza to od dochodu odliczasz … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)