Notowania

Przejdź na
ford
12.11.2012 06:46

Ford zamyka fabryki w Belgii. "Marsz przeciw kapitalizmowi"

Protest w belgijskim Genk przeciwko planowanemu zamknięciu zakładów przez koncern samochodowy Ford. W manifestacji uczestniczyło około dwudziestu tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(napolifd/CC/Flickr)

*Protest w belgijskim Genk przeciwko planowanemu zamknięciu zakładów przez koncern samochodowy Ford. *

W manifestacji uczestniczyło około dwudziestu tysięcy osób. Czerwony, niebieski i zielony - te kolory dominowały podczas demonstracji - belgijskie związki zawodowe były zjednoczone w proteście. Nie zgadzają się one z decyzją zarządu Forda, który od 2014 roku planuje zamknąć zakłady w Genk. Tłumaczy on, że z powodu kryzysu i słabnącej sprzedaży aut musi ograniczyć produkcję.

_ - To marsz przeciwko kapitalizmowi, przeciwko tym, którzy nie widzą ludzi, dla których liczą się tylko dolary _, _ Demonstrujemy solidarność z pracownikami, którzy zostaną zwolnieni. To katastrofa dla regionu _- mówili uczestnicy demonstracji.

W Limburgii Ford jest głównym pracodawcą, zakłady w Genk zatrudniają prawie 4,5 tysiąca osób, Doliczając podwykonawców, prawie 10 tysięcy osób straci pracę wraz z decyzją Forda o zakończeniu produkcji w tym mieście. Zostanie ona przeniesiona od 2014 roku do hiszpańskiej Walencji. Obecnie z taśm produkcyjnych w Genk zjeżdżają auta Mondeo, oraz minivany: S-Max i Galaxy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ford zamknie fabrykę. 9,5 tysiąca na bruk Koncern motoryzacyjny do końca 2014 roku zamknie zakłady w Genk we wschodniej Belgii.
Belgia i Francja ratują upadający koncern bankowy Oba kraje uzgodniły, że wesprą bank kwotą około 5,5 mld euro. Kolejną pomoc dla koncernu zatwierdzić musi Komisja Europejska.
Rodzina królewska skarży się na książkę Belgijska rodzina królewska postanowiła zwrócić się do krajowej rady etyki dziennikarstwa, by wypowiedziała się na temat książki Frederica Deborsu o rodzinie królewskiej Questions royales (Sprawy królewskie).
Belgijska rodzina królewska pozywa dziennikarza Książę Filip ożenił się bez miłości, łączyła go "intensywna" przyjaźń z jednym z hrabiów. Takie rewelacje znalazły się w książce Frederica Deborsu.
Ford o krok od przepaści. Zamknie fabryki Zapowiedziała jednocześnie zamknięcie w przyszłym roku dwóch swych mniejszych fabryk na terenie Wielkiej Brytanii.
Tagi: ford, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz