Notowania

giełda
08-06-2018 (11:03)

Fortuna wykluczona z giełdy. Ostatni dzień w notowaniach

Formalnie holenderska, realnie czeska spółka bukmacherska Fortuna Entertainment opuszcza po ośmiu latach notowania na warszawskiej giełdzie. Wielkiego zainteresowania inwestorów nie przyciągała, więc nie było sensu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Na koszulkach Legii pozostanie, ale już nie na warszawskiej giełdzie

Formalnie holenderska, realnie czeska spółka bukmacherska Fortuna Entertainment opuszcza po ośmiu latach notowania na warszawskiej giełdzie. Wielkiego zainteresowania inwestorów nie przyciągała, więc nie było sensu.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o wykluczeniu z obrotu giełdowego na głównym rynku akcji Fortuna Entertainment Group N.V. z dniem 10 czerwca 2018 r. Jest to niedziela, więc wychodzi na to, że ostatnim dniem obrotu jest piątek 8 czerwca.

Wykluczenie to nie tyle konsekwencja przekroczenia przepisów, czy złej sytuacji spółki, ile przejęcia 100 proc. jej akcji przez głównego inwestora. Fortbet Holdings Limited w kilku wezwaniach zgromadził w tym i ubiegłym roku resztę akcji.

Ustawa hazardowa działa. Bukmacherzy odnotowali gigantyczny wzrost obrotów

Średnio w trakcie sesji giełdowej odbywały się w ostatnich dwóch latach 3-4 transakcje akcjami spółki. Przedtem nie było wiele lepiej i w tej sytuacji utrzymywanie spółki w obrocie nie miało wiele sensu. Notowania na GPW nie przynosiły ani dobrej wyceny rynkowej, ani nie dawały dużych szans na pozyskiwanie kapitału.

Fortbet należy do grupy Penta Investments Limited, cypryjskiego funduszu kontrolowanego przez czeskiego miliardera Andreja Babisa. Fundusz inwestował w Polsce już w sieć Żabka i Empik.

W połowie maja br. Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na przywrócenie akcjom Fortuny Entertainment Group N.V. formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji).

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej i m.in. główny sponsor Legii Warszawa. Dysponuje siecią 3,2 tys. punktów obsługi, z czego 595 w Polsce. Spółka zadebiutowała na GPW w 2010 r.

W ubiegłym roku Fortuna podwoiła swoje przychody do 212,4 mln euro z 106,2 mln euro rok wcześniej. Zysk wzrósł do 15,4 mln euro z 8,3 mln euro w 2016.

Od graczy zebrała w 2017 roku 2 mld euro zakładów i wypłaciła z tego 1,7 mld euro wygranych.

Notowania Fortuna Entertainment na GPW od debiutu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, feg, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2018

spymanA ja myślałem że to te soki Fortuna....

Rozwiń komentarze (1)