Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Francja cieszy się z uwolnienia Tymoszenko i apeluje o spokój w Kijowie

0
Podziel się:

Pragniemy poszanowania konstytucji, powołania nowego rządu i przygotowania w jak najkrótszym czasie wyborów - napisał francuski minister spraw zagranicznych.

Francja cieszy się z uwolnienia Tymoszenko i apeluje o spokój w Kijowie
(Marie-Lan Nguyen/CC/wikipedia)

Francja cieszy się z niespodziewanego uwolnienia Julii Tymoszenko i apeluje o zachowanie spokoju na Ukrainie - oświadczył nadanym w nocy z soboty na niedzielę komunikacie szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius (na zdjęciu).

_ W tej wyjątkowej sytuacji, w której znalazła się Ukraina, Francja, wraz ze swymi partnerami europejskimi, zwraca się z apelem o zachowanie jedności i integralności państwa, jak i powstrzymanie się od przemocy _ - napisał Fabius, który udaje się z wizytą do Chin.

_ Pragniemy poszanowania konstytucji, powołania nowego rządu i przygotowania w jak najkrótszym czasie wyborów _ - napisał francuski minister spraw zagranicznych.

Laurent Fabius w imieniu Unii Europejskiej wraz z szefami dyplomacji Niemiec i Polski - Frankiem-Walterem Steinmeierem oraz Radosławem Sikorskim - uczestniczył w negocjacjach między ukraińską władzą a opozycją.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)