Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Francuski dziennik: CCC mogłoby zostać sponsorem amerykańskich kolarzy

Francuski dziennik: CCC mogłoby zostać sponsorem amerykańskich kolarzy

CCC mogłoby zostać sponsorem amerykańskich kolarzy - donosi francuski dziennik sportowy "L'Equipe". Fot. Mateusz Madejski
CCC mogłoby zostać sponsorem amerykańskich kolarzy - donosi francuski dziennik sportowy "L'Equipe".

Firma Dariusza Miłka mogłaby zostać głównym sponsorem amerykańskiej grupy kolarskiej BMC - donosi francuski dziennik sportowy "L'Equipe".

Według gazety CCC, która od lat sponsoruje grupę kolarską z Polkowic, jest w stanie przeznaczyć na kolarzy z Ameryki nawet 25 mln euro.

BMC ma sponsorować amerykańską grupę tylko do końca tego sezonu. Jej dyrektor sportowy, Jim Olchowicz, pytany o zainteresowanie ze strony CCC, nie komentuje. Zaznacza tylko, że na temat nowego potencjalnego sponsora jest dużo plotek.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę. Tak Polacy planują wolny dzień

 

 

Jak pisaliśmy, ostatni rok spółka Dariusza Miłka zakończyła na dużym plusie. Zysk netto wyniósł wówczas 288 mln zł. Według obecnego kursu daje to 66 mln euro.

Zyski zaczęły jednak spadać pod koniec ubiegłego roku i ten trend utrzymuje się też w tym roku. Pierwszy kwartał 2018 roku był najgorszym kwartałem w historii. Choć spółka sprzedała obuwie za 700 mln zł, to była 144 mln pod kreską. Cena akcji na giełdzie przez pół roku, od lutego do lipca 2018, zmalała o ponad 31 proc.

Według najnowszej listy najbogatszych Polaków "Wprost" Dariusz Miłek jest dziewiątym najbogatszym człowiekiem w naszym kraju. Jego majątek jest szacowany na 4,3 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ccc, kolarstwo, bmc, dariusz miłek
Czytaj także
Polecane galerie
roman
2018-07-12 11:00
- a dlaczego nie zostanie sponsorem polskich ekip sportowych ?! to jest Polak ?! przesada jest nazywac go Polakiem ...
Alpc
2018-07-12 09:19
A niby dlaczego, niech sponsoruje ich Trump!