Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Francuzi zadowoleni z apelu Ligi Arabskiej

0
Podziel się:

Szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe zapowiedział intensyfikację działań w celu wprowadzenia strefy zakazu lotów w Libii.

Francuzi zadowoleni z apelu Ligi Arabskiej
(PAP/EPA)

Francja z zadowoleniem powitała sobotni apel Ligi Arabskiej o strefę zakazu lotów nad Libią, który, jak podkreśla, świadczy o gotowości społeczności międzynarodowej do obrony ludności Libii. Paryż zapowiedział intensyfikację działań w tym celu.

Na zdjęciu Alain Juppe, minister spraw zagranicznych Francji

Paryż, jak głosi oświadczenie francuskiego MSZ, zamierza w najbliższych godzinach wzmóc wysiłki w porozumieniu ze swymi partnerami w Unii Europejskiej, z Ligą Arabską, Radą Bezpieczeństwa ONZ i z Narodową Radą Libijską (tymczasowe władze powstańcze z siedzibą w Bengazi).

Szef francuskiej dyplomacji Alain Juppe podkreślił, że sytuacja w Libii będzie omawiana na posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych grupy G8, które rozpoczyna się w poniedziałek w Paryżu. Grupę G8 tworzą najsilniejsze gospodarczo państwa świata: USA, Francja, Japonia, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Rosja.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t85045.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sarkozy;za;zbombardowaniem;baz;kaddafiego,120,0,792440.html) Sarkozy za zbombardowaniem baz Kaddafiego
Liga Arabska zaapelowała w sobotę do Rady Bezpieczeństwa ONZ o ustanowienie strefy zakazu lotów nad Libią w celu obrony cywilów przed atakami sił Muammara Kadafiego.

Z uznaniem do decyzji Ligi Arabskiej odniósł się też Biały Dom.

W kwestii utworzenia strefy zakazu lotów nad Libią nie ma zgodności na międzynarodowej scenie politycznej. Potwierdziło się to na piątkowym szczycie UE i sobotnim nieformalnym spotkaniu jej ministrów spraw zagranicznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t134911.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/powstancy;w;odwrocie;armia;wziela;brege,243,0,793075.html) Powstańcy w odwrocie. Armia wzięła Bregę Wojska Kaddafiego dokonały silnych bombardowań Bregi. Rebelianci uciekali w kierunku Adżdabii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t134578.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojska;kaddafiego;atakuja;misrate,62,0,792894.html) Wojska Kaddafiego atakują Misratę Armia chce odbić miasto z rąk rebeliantów. To ich ostatni bastion na zachodzie Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t135021.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaddafi;zrywa;stosunki;z;francja,76,0,792652.html) Kaddafi zrywa stosunki z Francją To reakcja na uznanie przez Paryż Narodowej Rady Libijskiej reprezentującej rebeliantów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)