Notowania

waluty
17.04.2018 19:18

Frank najsłabszy od 2014 roku. Kurs spadł poniżej 3,5 zł

Poniżej tego poziomu frank ostatnio był zaraz przed świętami Bożego Narodzenia 2014 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Frankowicze mają co świętować. Czarny Czwartek pomszczony.

Kurs szwajcarskiej waluty przebił poziom 3,5 zł. Poniżej tego kursu frank ostatnio był zaraz przed świętami Bożego Narodzenia 2014 roku.

Frankowicze mają co świętować. Czarny Czwartek pomszczony. Kurs franka szwajcarskiego wraca do poziomu sprzed ponad trzech lat. We wtorek wieczorem szwajcarska waluta kosztowała już 3,4921 zł.

Kurs helweckiej waluty osłabił się od wczoraj. To wówczas zbliżył się do tej psychologicznej granicy. Jak pisaliśmy w money.pl, w poniedziałek szwajcarska waluta wata była 3,52 zł.

Za zadłużonymi w tej walucie trudny czas. W grudniu 2014 roku frankowicze dostali w prezencie gwiazdkowym znaczny wzrost swoich długów. A przed nimi był jeszcze szok czarnego czwartku 15 stycznia 2015 roku, gdy przez chwilę kurs znalazł się nawet powyżej 5 zł. Koniec 2016 roku również był nerwowy, kurs zbliżał się wówczas do 4,20 zł, ale potem wartość rat kredytów do spłaty już tylko malała. Złoty się umacniał - więcej o tym przeczytasz w money.pl.

Frank jest coraz tańszy. Czy już czas na przewalutowanie kredytu?

Na osłabienie kurs franka w relacji do złotego wpływ miało kilka czynników. Po pierwsze kurs samego franka do euro, który osłab po wypowiedziach prezesa SNB o tym, że nie zamierza zmieniać polityki monetarnej. Wcześniej osłabiały go jeszcze sankcje nałożone na rosyjskich oligarchów. Na to wszystko nałożyło się jeszcze umocnienie złotego w wyniku poprawy perspektywy ocen u trójki największych agencji ratingowych,

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: waluty, frank szwajcarski, giełda, wiadomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2018

Dj Boboniedlugo franeczek po 6 zyla a lumpy co nabrali kredyty do szalasu mieszkac buahaha

18-04-2018

echkupiłem po 2,2 co mam świętować? Ile osób w Polsce może świętować? PETRU?

17-04-2018

FraCo świętować jak po 8 latach spłacania mam do oddania więcej niż wziąłem

Rozwiń komentarze (24)