Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

G20 nie ma wspólnego interesu

0
Podziel się

Pomysł rozpisania referendum w Grecji wciągnął społeczeństwa w negocjacje w sprawie kryzysu finansowego.

G20 nie ma wspólnego interesu
(PAP/EPA)
bDzxkWAB

Pomysł rozpisania referendum w Grecji wciągnął społeczeństwa w negocjacje w sprawie kryzysu finansowego. Taką opinię wyraził ekonomista, profesor Krzysztof Opolski.

Podkreślił on w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że rozważania stricte finansowe zaczęły się przesuwać w stronę rozwiązań społecznych: - _ Nie tylko społeczeństwo greckie zostało zachęcone do wypowiadania. Echo odbiło się dalej. Niemcy chcą wypowiadać się na temat tego, jak bardzo chcą pomóc Grekom _ - mówi profesor.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA OPOLSKIEGO:

Mówiąc o zakończonym wczoraj szczycie grupy G20 w Cannes profesor Opolski powiedział, że uczestniczyły w nim trzy podmioty: rozbita Europa, słabe gospodarczo Stany Zjednoczone i rosnące potęgi krajów pozaeuropejskich:

bDzxkWAD

- _ Wszyscy by chcieli korzystać z tej współpracy, ale wkład do niej jest bardzo inny. Nie ma wspólnego interesu _ - tłumaczy ekonomista.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA OPOLSKIEGO:

Profesor dodał, że choć Chiny też mają problemy gospodarcze, to nie pozostaną obojętne wobec problemów Europy. Ich przedsiębiorcy nie zmarnują bowiem okazji wejścia do europejskiej gospodarki. Chińczycy, inwestując w europejskie firmy, będą przejmować nad nimi władzę - powiedział profesor Opolski.

Krzysztof Opolski podkreślił, że trudno porównywać sytuację w Grecji i we Włoszech. Choć Włochy mają słaby rząd i wysokie zadłużenie, to jednak włoska gospodarka może się rozwijać, a kraj ma silny przemysł, podczas gdy Grecja jest słaba gospodarczo. Rozwiązaniem problemów Włoch mogłaby być polityka oszczędności. Nie jest jednak łatwo ją wprowadzić, gdyż włoskie społeczeństwo jest podobne do greckiego i nie ma tam silnie rozwiniętego etosu pracy.

bDzxkWAJ
Czytaj więcej o kryzysie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t180596.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiat;czeka;wiele;lat;kryzysu,109,0,958829.html) Czarna prognoza. Kryzys przez kilkanaście lat Ekonomiści uważają też, że ratowanie Grecji znacznie wydłuży kryzys w Europie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t93402.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/papandreu;odpuszcza;w;sprawie;referendum,175,0,957359.html) Papandreu odpuszcza w sprawie referendum Premier Grecji publikuje ważne oświadczenie. Wygląda na to, że referendum nie będzie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t127612.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/strefa;euro;w;praktyce;juz;nie;istnieje,103,0,956263.html) Strefa euro w praktyce już nie istnieje Znany ekonomista ujawnia, co teraz czeka Greków.
bDzxkWBe
KOMENTARZE
(0)