Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Bereźnicki
Jacek Bereźnicki
|

Gadu-Gadu ma nowego właściciela. Prawa do komunikatora i platformy GG kupiła firma England.pl

10
Podziel się:

- To początek procesu przenoszenia usługi z powrotem do Polski oraz przygotowywania dla użytkowników zupełnie nowych funkcjonalności - zapowiada nowy właściciel.

Złote czasy Gadu-Gadu. Debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w lutym 2007 r.
Złote czasy Gadu-Gadu. Debiut spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w lutym 2007 r. (PAP/Andrzej Wiktor)

Prawa do bardzo popularnego przed laty komunikatora Gadu-Gadu i całej platformy GG odkupiła od cypryjskiego funduszu Xevin Consulting Limited firma England.pl działająca na rynku przelewów międzynarodowych. Nabywca zapowiada przygotowywanie dla użytkowników komunikatora "zupełnie nowych funkcjonalności".

Jak informuje wiceprezes England.pl Roman Remus, strony podpisały umowę inwestycyjną, która określa warunki przejęcia wybranych aktywów umożliwiających świadczenie użytkownikom usługi komunikatora.

Remus wyjaśnia, że przedmiotem transakcji są główne aktywa Gadu-Gadu, "między innymi komunikator GG wraz z jego kodem źródłowym, domeny internetowe, sprzęt serwerowy oraz prawa do znaków towarowych i logotypów, w tym słynnego słoneczka".

Kwoty transakcji nie ujawniono, ale na niską wartość rynkową GG wskazuje to, że w czerwcu 2017 r. spółkę za jedynie 2,4 mln zł zamierzała kupić Grupa Sare, ale do transakcji ostatecznie nie doszło.

Zobacz także: Wideo: blockchain. Na czym polega ta rewolucja?

- To początek procesu przenoszenia usługi z powrotem do Polski oraz przygotowywania dla użytkowników zupełnie nowych funkcjonalności - zapowiada Remus. Jak zaznacza, zanim to nastąpi, firma będzie prowadzić w okresie przejściowym "działania nakierowane na przeniesienie aktywnych użytkowników komunikatora na nowego usługodawcę".

Spółka England.pl specjalizuje się w obsłudze transferów pieniężnych pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Od zeszłego roku oferuje swoje usługi we wszystkich państwach Unii Europejskiej. - Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich kierunku - mówi Remus.

- Jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech - zapowiada wiceszef England.pl.

Nazwę komunikatora Gadu-Gadu skrócono do GG w 2012 r. Jego popularność w ciągu ostatniej dekady gwałtownie zmalała. Jak informował serwis Wirtualnemedia.pl, w połowie 2017 roku desktopowy komunikator GG miał 1,33 mln realnych użytkowników, a serwis GG.pl - 321,4 tys. użytkowników.

W okresie wielkiej popularności komunikatora, w lutym 2007 roku spółka Gadu-Gadu zadebiutowała na GPW, ale na warszawskim parkiecie długo miejsca nie zagrzała. Obrót akcjami spółki został zawieszony w czerwcu 2008 r., a w grudniu tego samego roku Gadu-Gadu zniknęło z giełdy.

Spółka kilkukrotnie zmieniała właściciela. W listopadzie 2015 roku należąca jeszcze do koncernu Naspers Grupa Allegro-GG sprzedała komunikator zarejestrowanej na Cyprze spółce Xevin Consulting Limited.

internet
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Barbara
6 lat temu
witam ehh od tygodnia nie moge zalogowac sie do GG...masakra .. ktos jakas pomoc ?:) pozdrawiam
BartQ
6 lat temu
Mam do dziś, używam, ale tylko przy pomocy alternatywnego klienta. Twórcy oryginalnego klienta gadu zapomnieli że to komunikator i zrobili z niego ociężałe monstrum do zawracania użytkownikom dolnej części pleców różnymi bzdetami.
Majeczka
6 lat temu
Ja mam, jeden z pierwszych nr, mam do dzis starych znajomych, mam sentyment do tego programu
pewnie lepszy...
6 lat temu
U mnie takie komunikatory jak GG czy TS blokuje antywirus i z automatu usuwa plik exe
nie zlosliwy
6 lat temu
Zlosliwy ma 100% racji - ma malo wazyc i dzialac na wszystkich platformach tekstowo. Android, iphone, windows phone, Palm, WebOs, Symbian, Blackberry, Bada. Nic wiecej nie potrzeba. U mnie dzilal fajnie na PalmOS 33 MHz, 16MB potem Centro 64MB. potem przytyl tyl wciaz tyl, az zaczal zle dzialac i padl.