Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Gala Polskiej Rady Biznesu. Ks. Adam Boniecki z nagrodą specjalną

Gala Polskiej Rady Biznesu. Ks. Adam Boniecki z nagrodą specjalną

Ks. Adam Boniecki odbiera nagrodę specjalną Fot. Jacek Turczyk
Ks. Adam Boniecki odbiera nagrodę specjalną
Podczas corocznej uroczystości wręczania nagród Polskiej Rady Biznesu nagrodę specjalną otrzymał wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki.

Burzą oklasków powitano wchodzącego powoli na scenie laureata nagrody specjalnej im. Jana Wejcherta. Księdza nagrodzono za całokształt działalności społecznej.

- W głowie mi się nie przewróci dzięki tej nagrodzie, a na stare lata to nie jest trudne – powiedział laureat. W swojej przemowie chwalił polski biznes. – Jest mecenasem wielkich dzieł kultury i przedsięwzięć kulturalnych – stwierdził.

Wspominał także, jak w 2007 r. „Tygodnik Powszechny” miał poważne kłopoty finansowe. Akcję ratowania podupadającego tytułu podjęli Jan Wejchert i Mariusz Walter, którzy na początku kupili 49 proc. udziałów w piśmie.

„Dziwne reguły”. Ks. Boniecki powinien odejść z zakonu marianów?


 

Jak podkreślił ks. Boniecki, ani razu przy tym nie ingerowali w pracę tygodnika i nie podjęli ani jednej decyzji na temat składu redakcji. – Jan Wejchert mówił ponoć, że nie na wszystkim należy zarabiać – powiedział laureat, wspominając tamten okres.

- Dojrzałość biznesu to właśnie uznanie, że nie na wszystkim należy zarabiać – stwierdził ks. Boniecki na koniec swojego przemówienia.

Oprócz ks. Bonieckiego, nagrodzeni zostali także Przemysław Gacek za portal pracuj.pl (w kategorii „wizja i innowacja”), twórca leków i kosmetyków marki Ziaja Zenon Ziaja oraz Bartosz Pilitowski z Fundacji Court Watch Polska (za działalność społeczną). Obserwatorzy z fundacji są na kilkuset rozprawach sądowych rocznie i monitorują działalność polskich sądów.

Nagrody wręczono w budynku Ufficio Primio w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
podatnik!
2018-05-22 15:09
A ja nadal nie wiem jak to z tym śp. Wejchertem było, w latach '70 gdy ludzie w Radomiu byli bici i poniżani, a inni za same marzenia o tzw. zachodzie szli do więzienia ten robił z tym tzw. zachodem biznesy niczym nie ograniczany?
Maria
2018-05-22 12:03
Ksiądz Boniecki ma zakaz wypowiadania a Rydzyk ma radio i telewizję i gada bez ładu i składu
Wrażliwy BYŁY pisowiec
2018-05-22 11:42
Pan Boniecki jeden z nielicznych myślących ludzi tej branży ,a reszta pławi się w dobrobycie.
Pokaż wszystkie komentarze (16)