Notowania

Gala Polskiej Rady Biznesu. Ks. Adam Boniecki z nagrodą specjalną

Podczas corocznej uroczystości wręczania nagród Polskiej Rady Biznesu nagrodę specjalną otrzymał wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Turczyk)
Ks. Adam Boniecki odbiera nagrodę specjalną

Podczas corocznej uroczystości wręczania nagród Polskiej Rady Biznesu nagrodę specjalną otrzymał wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki.

Burzą oklasków powitano wchodzącego powoli na scenie laureata nagrody specjalnej im. Jana Wejcherta. Księdza nagrodzono za całokształt działalności społecznej.

- W głowie mi się nie przewróci dzięki tej nagrodzie, a na stare lata to nie jest trudne – powiedział laureat. W swojej przemowie chwalił polski biznes. – Jest mecenasem wielkich dzieł kultury i przedsięwzięć kulturalnych – stwierdził.

Wspominał także, jak w 2007 r. „Tygodnik Powszechny” miał poważne kłopoty finansowe. Akcję ratowania podupadającego tytułu podjęli Jan Wejchert i Mariusz Walter, którzy na początku kupili 49 proc. udziałów w piśmie.

„Dziwne reguły”. Ks. Boniecki powinien odejść z zakonu marianów?

Jak podkreślił ks. Boniecki, ani razu przy tym nie ingerowali w pracę tygodnika i nie podjęli ani jednej decyzji na temat składu redakcji. – Jan Wejchert mówił ponoć, że nie na wszystkim należy zarabiać – powiedział laureat, wspominając tamten okres.

- Dojrzałość biznesu to właśnie uznanie, że nie na wszystkim należy zarabiać – stwierdził ks. Boniecki na koniec swojego przemówienia.

Oprócz ks. Bonieckiego, nagrodzeni zostali także Przemysław Gacek za portal pracuj.pl (w kategorii „wizja i innowacja”), twórca leków i kosmetyków marki Ziaja Zenon Ziaja oraz Bartosz Pilitowski z Fundacji Court Watch Polska (za działalność społeczną). Obserwatorzy z fundacji są na kilkuset rozprawach sądowych rocznie i monitorują działalność polskich sądów.

Nagrody wręczono w budynku Ufficio Primio w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polska rada biznesu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2018

BogdanKapelan wsi

21-05-2018

AtaKtos kto krytykuje ksiedza sam wystawia sobie ocene. Jeden z nielicznych juz AUTORYTETOW, ktorych pis nie zdazyl jeszcze zniszczyc. Wielki, skromny, … Czytaj całość

21-05-2018

antyateistaNo tak był problem no to pomogli z TVN i księżulo zaczął nawijać po ateistycznemu...bo liczy się mamona , żenada!!!!

Rozwiń komentarze (16)