Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Wiesław Gałązka
|

Gałązka: Mogliśmy mieć niejedną statuetkę

0
Podziel się:

Tym filmem mogliśmy zrobić furorę, a po czerwonym dywanie zamiast braci Coen pomaszerowaliby bracia Kaczyńscy.

Gałązka: Mogliśmy mieć niejedną statuetkę

Ku zazdrości _ Big Brother's _ Wachowskich, których _ Matrix _, w zderzeniu z rzeczywistością postrzeganą przez scenarzystów z PiS-u (m.in. trzech niebraci Kamińskich), zostałby zdewaluowany do poziomu _ dobranocki _.

Film byłby thrillerem politycznym, nosiłby tytuł: _ IV RP _ i pokazywał mroczny kraj spisków, liberałów i wykształciuchów, inspirowanych przez Żydów, masonów oraz potomków działaczy Komunistycznej Partii Polski. Wśród szwarccharakterów nie zabrakłoby także gejów utrudniających swymi manifestacjami ruch uliczny stolicy i dziennikarzy _ polskojęzycznych mediów _, z _ oficerami michnikowskiego frontu ideologicznego _ na czele.

ZOBACZ TAKŻE:
Oskary rozdaneZagrożenie płynące z Unii Europejskiej potęgowaliby przede wszystkim rodzimi biznesmeni - którzy w opinii jednego z bohaterów pozytywnych _ tym różnią się od bandytów, że jeszcze ich nie złapali _. Cytat ten warto podkreślić, gdyż jest twórczym rozwinięciem myśli Feliksa Dzierżyńskiego, zwykłego mawiać: _ Nie ma niewinnych, są tylko źle przesłuchiwani! Dajcie nam człowieka, a paragraf na niego znajdziemy sami _.

Tu byłoby miejsce na tak zwane kino akcji - _ dobrzy chłopcy _ już od 6 rano likwidowaliby zagrożenia, dostarczając materiały na konferencje prasowe magistra i ministra sprawiedliwości oraz swoiście (po swojemu - partyjnemu), pojmowanego prawa.

Radość _ nie mających się czego bać _ prawdziwych Polaków byłaby jedyną zapłatą dla nieposiadającego konta bankowego głównego bohatera, który przecież _ niczego się nie dorobił _.

Film trzymałby widzów zagranicznych w napięciu, a tych krajowych wręcz za mordę. Aby jednak był bardziej zrozumiały w dystrybucji światowej - za granicą wyświetlano by go pod nośnym tytułem: _ To nie jest kraj dla mądrych ludzi _. Reklama murowana.

| Rzecz jasna, posypałyby się nagrody: |
| --- |
| * - za reżyserię: _ Little Brother's _ Kaczyńscy; * - za scenariusz adaptowany (między innymi oparty na starych programach partii narodowych i socjalistycznych):Jarosław Kaczyński; * - za pierwszoplanową rolę męską: Jarosław Kaczyński (wśród nominowanych: znany ze skromnościZbigniew Ziobrooraz ekspert rozkładów PKPPrzemysław Gosiewski); * - za drugoplanową rolę męską:Lech Kaczyński- szczególnie za scenę meldunku o wykonaniu rozkazu; * - za pierwszoplanową rolę kobiecą: znana z wdzięku i bezpretensjonalnościAnna Fotyga(wśród nominowanych: słynne z ról melodramatycznychNelly RokitaiJolanta Szczypińskaoraz _ złotousta _ Beata Kępa); * - za drugoplanową rolę kobiecą: super team _ Moherowe berety _; * - za zdjęcia (niepokornych towarzyszy partyjnych z różnych stanowisk i funkcji): Jarosław Kaczyński; * - za montaż (oraz demontaż koalicji i partii, w tym własnej): Jarosław Kaczyński; * - za dźwięk (nagrania i podsłuchy): Zbigniew Ziobro; * - za efekty specjalne (oraz wywołujące emocje wypowiedzi i zachowania): Jarosław Kaczyński. (wśród nominowanych: troszczący się o małpy i ludzi starszych Lech Kaczyński, szarmanckiLudwik Dorn, małomówny Zbigniew Ziobro, literaturoznawcaRoman Giertych, badacz obyczajowościAndrzej Lepper, autor zabawnych bon-motów Jarosław Kurski, obrońca żołnierskiego honoruAleksander Szczygło, genetyczny patriotaMarek Suski, niezwykle obiektywny i zrównoważonyAntoni Macierewiczoraz wielu, wielu innych); * - za kostiumy: Jarosław Kaczyński i Ludwik Dorn (znani z nienagannego kroju garniturów oraz odpowiedniego doboru obuwia i galanterii męskiej); - za charakteryzację (zwłaszcza za budzące emocje charakterystyki mniejszości religijnych oraz First Lady): Tadeusz Rydzyk; - za oryginalną piosenkę filmową (o ziemi wolskiej): Jarosław Kaczyński. |

Oczywistą oczywistością jest więc dążenie potencjalnych laureatów do tego, by od razu nakręcić remake. Zapowiedzi te ucieszyły wielbicieli gwiazd PiS-u i fanów wspomnianego scenariusza, którzy wiedzą, że choć większość widzów w kraju ogląda obecnie inne kadry, to kino moralnego niepokoju zazwyczaj przegrywa z kinem akcji.

Tymczasem twórcy obrazu _ Irlandzkie cuda _ chyba nadmiernie zainspirowali się słynnym filmem _ Wystarczy być _. A powinni obejrzeć serial _ Ekipa _ i wyprodukować kolejne odcinki.

Autor jest dziennikarzem i publicystą, ekspertem w zakresie etyki
i prawa reklamy, mediów i PR. Był doradcą ds. wizerunku w sztabach wyborczych różnych ugrupowań politycznych w latach 2000, 2001, 2002 i 2005.

wiadomości
felieton
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)