Notowania

Galeria handlowa chce być dworcem, by obejść zakaz handlu. Może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu

Gdańska Galeria Metropolia stara się jak może, by zminimalizować skutki wprowadzonego przez PiS zakazu handlu w niedzielę. Ale urzędnicy jej tego nie ułatwiają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS)
Galeria chce korzystać na bliskości linii kolejowej.

Jak już pisaliśmy, galeria wykorzystała sąsiedztwo przystanku kolejowego i otworzyła kasy i poczekalnię. Dzięki temu chce korzystać z wyjątku w zakazie handlu, który to dopuszcza handel na dworcach, o ile jest on związany z obsługą podróżnych.

Dodatkowo - jak pisze portal trojmiasto.pl- już na początku lutego galeria złożyła do gdańskiego magistratu oficjalne pismo z wnioskiem, by uznać ją za dworzec. I ruszyła urzędnicza maszyna - teraz magistrat wszczął procedurę, na podstawie której ustali, czy w sklepach w tej galerii można sprzedawać alkohol.

Zobacz też, czy Polacy popierają zakaz handlu w niedzielę

Bo jeśli galeria zostanie dworcem, to - zgodnie z prawem - nie będzie mogła sprzedawać napojów wyskokowych (na dworcach nie jest to dozwolone). Jak przyznają w rozmowie z portalem właściciele budynku, od początku liczyli się z tym, że taka procedura zostanie uruchomiona.

Na terenie galerii jest pięć miejsc, w których można kupić procenty. W sprawie każdego z nich uruchomione będą osobne postępowania. Według właścicieli przynajmniej dwóch sklepów nie można pozbawić koncesji. Jak dodają, według ich prawników alkohol będzie można sprzedawać we wszystkich punktach, i to nawet jeśli galeria zostanie oficjalnie dworcem.

Tagi: handel, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2018

hgcwaniakom łamiącym zakaz zabierać koncesję!!!!!

25-04-2018

ZaimskiTo Żabka będąc punktem pocztowym też powinna być pozbawiona możliwości sprzedaży alkoholu. Coś za coś.

26-04-2018

jerzyto gdzie będzie można kupić w niedzielę alkohol do celów sakralnych ?

Rozwiń komentarze (4)