Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
21.02.2018 10:07

Zakaz handlu w niedziele. Galeria handlowa walczy o zyski. Zbuduje kasy i poczekalnię

W gdańskiej Galerii Metropolia powstaną dwie kasy biletowe i poczekalnia. Oficjalnie - dla wygody pasażerów. W praktyce chodzi o obejście zakazu niedzielnego handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(galeriametropolia.pl)
Galerię Metropolia wybudowano w bezpośrednim sąsiedztwie stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz

W gdańskiej Galerii Metropolia powstaną dwie kasy biletowe i poczekalnia. Oficjalnie - dla wygody pasażerów pobliskiego dworca. W praktyce mają pozwolić na obejście zakazu niedzielnego handlu.

Zakaz handlu w niedziele wjedzie w życie w marcu. Jednak właściciele centrów handlowych już od kilku tygodni prześcigają się w pomysłach, jak go obejść. Pisaliśmy już m.in. o idei otwierania showroomów w galeriach handlowych, w których można będzie przymierzyć ubranie, a następnie kupić je przez internet (tego zakaz nie obejmuje). Inny pomysł to otwieranie przy supermarketach stacji benzynowych (w nich też można handlować w niedziele).

Możliwości omijania zakazu jest wiele. Forum Obywatelskiego Rozwoju od kilku tygodni wytyka ustawie błędy i nazywa ją bublem.

O pomyśle właścicieli gdańskiej Galerii Metropolia donosi w środę "Gazeta Wyborcza". Postanowili oni wybudować w galerii dwie kasy biletowe oraz poczekalnię dla podróżnych - galeria sąsiaduje bowiem z dworcem kolejowym we Wrzeszczu.

- Od samego początku zakładaliśmy wprowadzenie funkcji dworcowych tak, aby wachlarz usług dla pasażerów był kompletny: obejmował poczekalnie, kasy biletowe, informacje pasażerską oraz rozbudowaną gastronomię - zapewnia "Gazetę Wyborczą" Andrzej Klein, dyrektor galerii.

Sklepy już szukają sposobów na obejście zakazu handlu? PiS odpowiada

Jednak, jak czytamy w dzienniku, jeszcze w tym tygodniu gotowa będzie analiza prawna, która wyjaśni, czy kasy i poczekalnia umożliwią najemcom sklepów w galerii niedzielny handel. Zdaniem przytaczanego przez dziennik adwokata Krzysztofa Szocika, partnera w Kancelarii Nowosielski i Partnerzy, wątpliwości będzie budziło to, które sklepy w galerii będą mogły być w niedziele otwarte. Prawo dopuszcza bowiem otwieranie tylko tych sklepów, których profil sprzedaży wiąże się bezpośrednio z obsługą podróżnych.

- O ile jasne jest, że sprzedaż np. telewizorów nie wiąże się bezpośrednio z obsługą pasażerów, to np. odzież, obuwie czy kosmetyki można zaliczyć do szarej strefy, która będzie wywoływać kontrowersje - mówi dziennikowi adwokat.

Tagi: prawo, zakaz handlu w niedziele, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-02-2018

S janPolak to mądry Naród R,RZĄDZĄCY myśli jak zgnoic poddanych a poddany jak ominąć niezyciowe przepisy

21-02-2018

polak zwykłyzakaz handlu nie ma nic wspólnego z troską o pracowników! ....przecież handel mogły obejmować te tworzone teraz dla wszystkich pracowników regulacje … Czytaj całość

21-02-2018

123I tu widać gdzie mają zwykłego człowieka właściciele galerii - tylko kasa dla nich się liczy i jak wyczyścić nasze portfele -to główny cel ,będą się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)