Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu w niedziele. Galeria handlowa walczy o zyski. Zbuduje kasy i poczekalnię

25
Podziel się

W gdańskiej Galerii Metropolia powstaną dwie kasy biletowe i poczekalnia. Oficjalnie - dla wygody pasażerów. W praktyce chodzi o obejście zakazu niedzielnego handlu.

Galerię Metropolia wybudowano w bezpośrednim sąsiedztwie stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz
Galerię Metropolia wybudowano w bezpośrednim sąsiedztwie stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz (galeriametropolia.pl)
bDSuROhx

W gdańskiej Galerii Metropolia powstaną dwie kasy biletowe i poczekalnia. Oficjalnie - dla wygody pasażerów pobliskiego dworca. W praktyce mają pozwolić na obejście zakazu niedzielnego handlu.

Zakaz handlu w niedziele wjedzie w życie w marcu. Jednak właściciele centrów handlowych już od kilku tygodni prześcigają się w pomysłach, jak go obejść. Pisaliśmy już m.in. o idei otwierania showroomów w galeriach handlowych, w których można będzie przymierzyć ubranie, a następnie kupić je przez internet (tego zakaz nie obejmuje). Inny pomysł to otwieranie przy supermarketach stacji benzynowych (w nich też można handlować w niedziele).

Możliwości omijania zakazu jest wiele. Forum Obywatelskiego Rozwoju od kilku tygodni wytyka ustawie błędy i nazywa ją bublem.

bDSuROhz

O pomyśle właścicieli gdańskiej Galerii Metropolia donosi w środę "Gazeta Wyborcza". Postanowili oni wybudować w galerii dwie kasy biletowe oraz poczekalnię dla podróżnych - galeria sąsiaduje bowiem z dworcem kolejowym we Wrzeszczu.

- Od samego początku zakładaliśmy wprowadzenie funkcji dworcowych tak, aby wachlarz usług dla pasażerów był kompletny: obejmował poczekalnie, kasy biletowe, informacje pasażerską oraz rozbudowaną gastronomię - zapewnia "Gazetę Wyborczą" Andrzej Klein, dyrektor galerii.

Zobacz także: Sklepy już szukają sposobów na obejście zakazu handlu? PiS odpowiada
bDSuROhF

Jednak, jak czytamy w dzienniku, jeszcze w tym tygodniu gotowa będzie analiza prawna, która wyjaśni, czy kasy i poczekalnia umożliwią najemcom sklepów w galerii niedzielny handel. Zdaniem przytaczanego przez dziennik adwokata Krzysztofa Szocika, partnera w Kancelarii Nowosielski i Partnerzy, wątpliwości będzie budziło to, które sklepy w galerii będą mogły być w niedziele otwarte. Prawo dopuszcza bowiem otwieranie tylko tych sklepów, których profil sprzedaży wiąże się bezpośrednio z obsługą podróżnych.

- O ile jasne jest, że sprzedaż np. telewizorów nie wiąże się bezpośrednio z obsługą pasażerów, to np. odzież, obuwie czy kosmetyki można zaliczyć do szarej strefy, która będzie wywoływać kontrowersje - mówi dziennikowi adwokat.

bDSuROia
prawo
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(25)
S jan
3 lata temu
Polak to mądry Naród R,RZĄDZĄCY myśli jak zgnoic poddanych a poddany jak ominąć niezyciowe przepisy
polak zwykły
3 lata temu
zakaz handlu nie ma nic wspólnego z troską o pracowników! ....przecież handel mogły obejmować te tworzone teraz dla wszystkich pracowników regulacje dotyczące niedziel.... Chodzi o kasę (przekierowanie handlu na w dużej części państwowe stacje benzynowe) i o przypodobanie się kościołowi (by utrzymać poparcie kościoła przy wyborach)…….... A naiwni myśleli, że chodzi o ludzi … :-)
www
3 lata temu
A dlaczego nie mogę sobie kupić telewizora do pociągu? To dyskryminacja
bDSuROib
buhaha
3 lata temu
A jak jadę do babuni i chcę jej kupić telewizor ????
buhaha
3 lata temu
A samochodem to się nie podróżuje - zwłaszcza w niedziele i święta kiedy zwykle busy nie kursują ??????!!!!!!
...
Następna strona