Notowania

gaz
24.06.2010 18:35

Gaz płynie już do nas normalnie

Odbiorcy nie są zagrożeni. Ciśnienie w gazociągu z Białorusi wróciło do normy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lagereek/iStockphoto)

PGNiG i operator gazociągów przesyłowych GAZ-System zapewniają, że dostawy gazu zarówno dla klientów indywidualnych, jak i instytucji realizowane są zgodnie z zapotrzebowaniem.

Obie spółki poinformowały, że jutro rano będziemy otrzymywać przez Białoruś tyle gazu, ile przed zmniejszeniem tranzytu przez ten kraj. Dostawy zostały zmniejszone wczoraj w nocy o 40 procent, co stanowiło 14 procent dostaw z kierunku wschodniego.

Dziś w południe ciśnienie w punkcie zdawczo-odbiorczym Wysokoje na granicy polsko-białoruskiej wróciło do normy.

_ - W związku z tą sytuacją PGNiG odbierało dodatkowo brakujące ilości gazu ziemnego w Drozdowiczach na granicy polsko-ukraińskiej - _ wyjaśniła Joanna Zakrzewska, rzeczniczka gazowej spółki.

Joanna Zakrzewska zaznaczyła, że dziennie sprowadzamy z kierunku wschodniego około 24 milionów metrów sześciennych gazu. Dodała, że obecnie zapełniane są magazyny gazu na zimę.

Komisja Europejska otrzymała informację, że Rosja porozumiała się z Białorusią w sprawie opłat za gaz, co powinno zakończyć trwający od kilku dni spór. Wojna gazowa spowodowała, że Gazprom zredukował dostawy błękitnego paliwa na Białoruś, a ta wstrzymała tranzyt do Unii. Rzeczniczka Komisji Marlene Holzner powiedziała, że ma na razie ustne potwierdzenie informacji o porozumieniu.

* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz