Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz z Rosji do nich nie popłynie. Oto powód

0
Podziel się:

Udział Gazpromu w tej spółce wynosi 80 proc., pozostałe 20 proc. udziałów znajdują się w posiadaniu władz kraju.

Gaz z Rosji do nich nie popłynie. Oto powód
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

Gruziński operator magistrali transportowej wstrzymał dostawę rosyjskiego gazu do Armenii. Przerwa ma potrwać trzy dni - podał serwis informacyjny Nowosti-Armenia.

Dostawy rosyjskiego gazu do Armenii przez Gruzję zostały wstrzymane rano. Według informacji rosyjsko-ormiańskiej spółki ArmRosgazprom, która odpowiada m.in. za budowę i eksploatację gazociągów w Armenii oraz transport paliwa, powodem przerwania dostaw jest remont rury na gruzińskim odcinku gazociągu.

O wstrzymaniu tranzytu gazu ArmRosgazprom dowiedział się od gruzińskiego operatora odpowiadającego za pracę magistrali transportowej. Na naprawę uszkodzonego odcinka Kaukaz Północny - Zakaukazie przeznaczono trzy dni.

ArmRosgazprom to monopolista w sektorze dostaw i dystrybucji rosyjskiego gazu na terytorium Armenii przez Gruzję. Rosyjsko-ormiańskie przedsiębiorstwo zostało założone w 1997 roku. Udział Gazpromu w tej spółce wynosi 80 proc., pozostałe 20 proc. udziałów znajdują się w posiadaniu władz Armenii.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazprom się podzieli. Powstaną dwie spółki Rosyjski gigant zamierza zreformować strukturę swoich aktywów w krajach Unii Europejskiej.
"Kłopoty Gazpromu to zagrożenie dla Putina" Gazprom, należący w ponad 50 procentach do państwa, jest podejrzewany przez KE o utrudnianie swobodnego przepływu gazu w całej UE.
Nowy pomysł Rosjan na gaz dla Europy Gazociąg Północny może połączyć Rosję i Wielką Brytanią dzięki jednej z dodatkowych nitek, której budowę rozważa Nord Stream.
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)