Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz zdrożeje? Będzie kolejny wniosek

0
Podziel się:

PGNiG liczy na wzrosty cen gazu. Spółka zapowiada, że złoży kolejny wniosek taryfowy na okres od 1 czerwca.

Gaz zdrożeje? Będzie kolejny wniosek
(Materiały prasowe)

_ - PGNiG liczy na wzrosty cen gazu. Spółka zapowiada, że złoży kolejny wniosek taryfowy na okres od 1 czerwca _- powiedział Sławomir Hinc, wiceprezes spółki.

_ - Wniosek taryfowy jest złożony. Oczekujemy, że zostanie rozpatrzony. Opiewał on na okres do 31 maja. Natomiast na okres od 1 czerwca należy się spodziewać nowego wniosku _ - powiedział Hinc.

_ - W lutym złożyliśmy wniosek o korektę cen, uzasadniając go w głównej mierze zmianą cen surowca. Oczekujemy, że kwartalnie ceny gazu będą wzrastały. Liczę, że ten pogląd podzieli URE _ - dodał.

Obecna taryfa PGNIG obowiązuje do końca marca. PGNiG zawnioskowało o podwyżkę cen i o wydłużenie taryfy o dwa miesiące - kwiecień i maj.

Marek Woszczyk, p.o. prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, mówił ostatnio, że PGNiG zaktualizowało swój wniosek i podniosło swoje oczekiwania co do podwyżki taryf gazowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t30732.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;chce;podniesc;ceny;gazu;ure;sprawdza;wniosek,9,0,794889.html) PGNiG chce podnieść ceny gazu. URE sprawdza wniosek Oczekiwania są wyższe niż dotąd - przyznaje Marek Woszczyk, p.o. prezesa URE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pgnig;podwyzszy;cene;gazu,196,0,767172.html) PGNiG podwyższy cenę gazu? PGNiG przygotowuje wniosek o zmianę taryfy gazowej. Chce, by podwyżka była jak najmniejsza.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)