Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.08.2005 03:17

"Gazeta Wyborcza" - Będą dłuższe numery telefoniczne

Podziel się
Dodaj komentarz

W grudniu numery ponad 12 milionów abonentów telefonicznych sieci przewodowych w Polsce - w tym największej TP SA - wydłużą się o dwie cyfry - pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik zauważa, że w ten sposób zrównają się z numerami użytkowników komórek.

Teraz, dzwoniąc lokalnie, wykręcamy tylko siedmiocyfrowy numer abonenta. Od grudnia jego częścią stanie się kierunkowy danej strefy numeracyjnej - stref jest 49 i pokrywają się z obszarem dawnych województw - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Przed numerem za każdym razem trzeba też będzie wykręcać "zero". Jak wyjaśnia Ministerstwo Infrastruktury, jest to konieczne, gdyż w przeciwnym razie po wybraniu numerów rozpoczynających się cyframi "91" - Szczecin, 94 - Koszalin, czy "95" - Gorzów Wielkopolski, abonenci łączyliby się z firmami radio-taxi, czy serwisami informacyjnymi. Ma to też odróżniać połączenia krajowe od międzynarodowych, gdzie konieczne jest dodanie dwóch zer.

Dziennik pisze, że nie zmieni się za to sposób dzwonienia w połączeniach międzymiastowych. Też po zerze będziemy wykręcać kierunkowy, tyle, że będzie on już składnikiem numeru rozmówcy. Bez zmian pozostaną numery alarmowe oraz informacyjno-usługowe.

O nowych numerach telefonów w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

IAR/Gazeta Wyborcza/mb/dyd

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz