Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
02.11.2007 08:11

Gazociąg Północny dotrze do Polski?

Koncern Wintershall zamierza ponownie zaproponować przyszłemu polskiemu rządowi skierowanie odnogi Gazociągu Północnego do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Koncern Wintershall zamierza ponownie zaproponować przyszłemu polskiemu rządowi skierowanie odnogi niemiecko-rosyjskiego Gazociągu Północnego do Polski. *

"Berlin liczy na to, że po zwycięstwie Platformy Obywatelskiej wszystkie sporne kwestie zostaną rozwiązane po myśli Niemiec" - pisze "Nasz Dziennik".

W rozmowie z gazetą, rzecznik prasowy koncernu Nord Stream, Jens Mueller, potwierdził te informacje, przypominając jednak, że nie jest to pierwsza tego typu propozycja współpracy.

ZOBACZ TAKŻE:
Jamał II przegrywa z Nord Stream
Największy dziennik gospodarczy nad Renem "Financial Times Deutschland" napisał, że niemiecki rząd ma nadzieję, iż zmiana rządów w Warszawie zlikwiduje różnice i zapobiegnie polsko-niemieckim kłótniom na temat budowanego przez Rosjan i Niemców gazociągu po dnie Bałtyku.

"FTD" cytuje słowa rzecznika niemieckiego rządu, który przyznał, że właśnie teraz istnieje duża szansa na lepsze stosunki polsko-niemieckie, także w sprawie gazociągu popieranego przez niemiecki rząd.

Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz