Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazowy gigant pożycza pieniądze na inwestycje

0
Podziel się:

- Budowa terminalu LNG w Świnoujściu będzie miała wystarczające gwarancje finansowe - zapewnia prezes Gaz-Systemu.

Gazowy gigant pożycza pieniądze na inwestycje
(Skraba/REPORTER)

Budowa terminalu LNG w Świnoujściu będzie miała wystarczające gwarancje finansowe. Przed południem Gaz - System podpisze z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę kredytową w wysokości 300 milionów złotych.

Wcześniej 600 mln złotych pożyczki udzielił Europejski Banki Inwestycyjny._ - To jest kwota, która uzupełnia pakiet finansowania nie tylko terminalu, ale również wszystkich naszych inwestycji do 2015 roku - _ powiedział prezes Gaz Systemu Jan Chadam.

Deklaruje, że nie trzeba będzie się już obawiać o fundusze na terminal LNG i rozbudowę gazociągów.

Jan Chadam przypomina , że już wcześniej na budowę terminalu LNG udało się uzyskać blisko 700 milionów złotych z funduszy unijnych. Prezes Gaz Systemu potwierdza, że w 2014 roku gazoport ma być oddany do użytku.

Początkowo będzie mógł przyjmować do 5 mld m3 gazu. Na świecie działa 67 terminali gazu skroplonego. Gazoport w Świnoujściu będzie 19-stym w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska rozbuduje gazociągi z zagranicą? Decyzje inwestycyjne w zakresie rozbudowy połączeń transgranicznych spółka podejmować będzie prawdopodobnie pod koniec 2013 roku.
Gaz-System podwyższy kapitał zakładowy Polskiego LNG Środki zostaną przeznaczone na finansowanie budowy terminalu LNG w Świnoujściu.
Kluczowa inwestycje powstanie w terminie? Termin oddania do użytku budowanego w Świnoujściu terminalu LNG nie jest zagrożony - twierdzi inwestor.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)