Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gazprom
24.06.2013 10:16

Gazprom ubiega się o kolejne złoża na Jamale

Gazowy gigant złożył wniosek o dostęp do 10 pól z potencjałem wydobywczym o znaczeniu federalnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mitya Aleshkovsky/cc/flickr)

*Gazprom złożył wniosek o dostęp do 10 pól z potencjałem wydobywczym o _ znaczeniu federalnym _ - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti. *

Szef rosyjskiego Ministerstwa Przyrody i Bogactw Naturalnych Siergiej Donskoj powiedział, że Gazprom już złożył odpowiedni wniosek. Jest jednak jeden niuans. Chodzi o to, że niektóre pola gazowe posiadają też zasoby ropy. Na te złoża będzie ogłoszony odrębny przetarg.

Zgodnie z rosyjskim prawem koncesje na eksploatację złóż o strategicznym znaczeniu dla państwa powinny być sprzedawane w przetargu. Wyjątek może być tylko wtedy, kiedy rząd zrezygnuje z takiej procedury. 3 stycznia br. prezydent Rosji Władimir Putin podpisał nowelę do ustawy o złożach, na mocy której przetargi na przyznanie koncesji na złoża o znaczeniu federalnym mają być przeprowadzane wyłącznie w formie aukcji.

Według relacji rosyjskiego ministra przetargi na złoża jamalskie oraz znajdujące się na Półwyspie Tajmyrskim mogą się odbyć jesienią tego roku. Siergiej Donskoj zaznaczył, że wnioski o dostęp do tajmyrskich złóż złożyły już Łukoil i Rosnieft.

Czytaj więcej w Money.pl
Shell wejdzie we współpracę z Gazpromem? Gazprom przekazał, że skroplone paliwo z bałtyckiej fabryki będzie przeznaczone na rynek europejski.
To nie są kwestie do publicznej wiadomości -_ Rosja potrafi używać kwestii bezpieczeństwa energetycznego do realizacji swoich celów politycznych i tu mamy klasyczny przykład _- powiedział Grzegorz Schetyna.
Jamał II korzystny. Ale tylko dla Rosji Zdaniem rosyjskich analityków, Polska chce zarobić na tranzycie. Czy to się uda?
Tagi: gazprom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz