Notowania

gazprom
27.08.2012 20:45

Gazprom wstrzyma przesyłanie gazu. Na 40h

PGNiG zapewniło, że polscy odbiorcy otrzymają dostawy gazu zgodnie z zamówieniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

Rosyjski Gazprom wstrzyma na 40 godzin przesyłanie gazu rurociągiem Jamał-Europa ze względu na prace remontowe i profilaktyczne - poinformowały dziś rosyjskie media. PGNiG zapewniło, że polscy odbiorcy otrzymają dostawy gazu zgodnie z zamówieniami.

Rosyjskie media powołały się na komunikat koncernu. Rurociąg przestanie funkcjonować na prawie dwie doby od jutra, poczynając od godz. 10 czasu moskiewskiego (godz. 8 w Polsce). W tym czasie potrzeby odbiorców mają być zaspokajane poprzez zwiększone dostawy gazociągiem Nord Stream.

Gazprom oświadczył, że przeprowadzenie prac remontowych na gazociągu Jamał-Europa było uzgodnione ze wszystkimi stronami pod koniec 2011 roku. Prace mają być prowadzone równocześnie na terytorium Rosji i Polski.

Rzeczniczka prasowa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Joanna Zakrzewska powiedziała, że Gazprom poinformował PGNiG o terminie planowanych prac konserwacyjnych i przerwie w dostawach w punkcie Kondratki pod koniec czerwca.

_ - Tego typu prace konserwacyjne odbywają się co roku. Na pozostałych punktach gaz z kierunku wschodniego będzie odbierany na zaplanowanym poziomie. Wszyscy odbiorcy PGNiG otrzymają dostawy gazu zgodnie z zamówieniami _ - zapewniła rzeczniczka.

Czytaj więcej w Money.pl
Według niego tańszy gaz jest już pewny Na początku listopada 2011 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło procedurę arbitrażu w sporze z Gazpromem o ceny gazu.
Tańszy gaz z Rosji? To możliwe do zrobienia - _ Poinstruowaliśmy ekspertów, by zakończyli proces negocjacyjny przed końcem mistrzostw Euro 2012 _ - powiedział Aleksander Miedwiediew.
Gazprom obniża ceny gazu. Ale nie dla Polski Rosyjski koncern ogłosił nowe stawki dla niektórych firm w Europie. Nie ma wśród nich PGNiG.
Tagi: gazprom, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz