Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gazu z Rosji wciąż mamy mniej niż w powinniśmy

0
Podziel się

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapewnia jednak: Dostawy stale rosną.

Gazu z Rosji wciąż mamy mniej niż w powinniśmy
(PAP/EPA)
bEiZEKbV

*Polska nadal nie dostaje od Rosji całego zakontraktowanego gazu. Jednak jak zapewnia rzecznik Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Joanna Zakrzewska - dostawy stale rosną. *
W tej chwili ze wschodu płynie 93procent zakontraktowanego gazu. Dostawy będą czasowo zwiększane. Pomimotrudności w dostawach Joanna Zakrzewska uspokaja - gazu nie zabraknie. Wszyscy odbiorcy otrzymują gaz zgodnie z zapotrzebowaniem. W magazynach jest obecnie 50 procent wypełnienia. Gazu nie zabraknie przez kilka tygodni. Wszystko jednak zależy od pogody.

Raport Money.pl
*W ciągu najbliższych pięciu lat skazani jesteśmy na rosyjski gaz * Gazowe uniezależnienie się od Rosji będzie nas kosztowało co najmniej 3,5 mld złotych. zobacz raport Money.pl

Pomimo zakończenia rosyjsko-ukraińśkiego sporu gazowego, błękitne paliwo nadal nie trafia do Polski przez terytorium Ukrainy. W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Rosją i Ukrainą, spółka RosUkrEnergo nie ma prawa przesyłania gazu przez teren Ukrainy, dlatego przesył rosyjskiego paliwa tą drogą jest zablokowany.

bEiZEKbX

Obecnie Ministerstwo Gospodarki przygotowuje się do rozpoczęcia rozmów o dostawach rosyjskiego gazu bezpośrednio z Gazpromoem.

bEiZEKcy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)