Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
09.02.2009 17:20

Gazu z Rosji wciąż mamy mniej niż w powinniśmy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapewnia jednak: Dostawy stale rosną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Polska nadal nie dostaje od Rosji całego zakontraktowanego gazu. Jednak jak zapewnia rzecznik Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Joanna Zakrzewska - dostawy stale rosną. *
W tej chwili ze wschodu płynie 93procent zakontraktowanego gazu. Dostawy będą czasowo zwiększane. Pomimotrudności w dostawach Joanna Zakrzewska uspokaja - gazu nie zabraknie. Wszyscy odbiorcy otrzymują gaz zgodnie z zapotrzebowaniem. W magazynach jest obecnie 50 procent wypełnienia. Gazu nie zabraknie przez kilka tygodni. Wszystko jednak zależy od pogody.

Raport Money.pl
*W ciągu najbliższych pięciu lat skazani jesteśmy na rosyjski gaz * Gazowe uniezależnienie się od Rosji będzie nas kosztowało co najmniej 3,5 mld złotych. zobacz raport Money.pl

Pomimo zakończenia rosyjsko-ukraińśkiego sporu gazowego, błękitne paliwo nadal nie trafia do Polski przez terytorium Ukrainy. W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Rosją i Ukrainą, spółka RosUkrEnergo nie ma prawa przesyłania gazu przez teren Ukrainy, dlatego przesył rosyjskiego paliwa tą drogą jest zablokowany.

Obecnie Ministerstwo Gospodarki przygotowuje się do rozpoczęcia rozmów o dostawach rosyjskiego gazu bezpośrednio z Gazpromoem.

Tagi: gaz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz