Notowania

Nowa ekspresówka połączy Polskę ze Słowacją. Jest przetarg na budowę

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ważnej części drogi ekspresowej S1 na Śląsku. Chętni do budowy 8,5-kilometrowego odcinka mają czas na składanie ofert do 21 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
Ze wględu na górzysty teren wykonawca będzie musiał wybudować m.in. dwa tunele o łącznej długości 1,834 km

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ważnej części drogi ekspresowej na Śląsku. Chętni do budowy 8,5-kilometrowego odcinka S1 mają czas na składanie ofert do 21 marca.

Przetarg będzie prowadzony w trybie nieograniczonym, a oferty zostaną ocenione pod kątem dwóch kryteriów. Podstawowym (maksymalnie 60 punktów) będzie cena. Pozostałe 40 punktów będzie można otrzymać za właściwości przeciwpoślizgowe i "równość podłużną" nawierzchni czy termin realizacji inwestycji.

A2 do Siedlec w 2023 r. Ruszają prace nad koncepcją programową

Wykonawca będzie musiał opracować dokumentację projektową i zdobyć niezbędne dokumenty, które pozwolą mu na wybudowanie i oddanie do użytku 8,53 km drogi ekspresowej między Przybędzą a Milówką na Śląsku. A zadanie nie będzie należało do łatwych. Ze wględu na górzysty teren wykonawca będzie musiał wybudować m.in. cztery estakady oraz dwa dwukomorowe tunele o łącznej długości 1,834 km.

GDDKiA

Odcinek będzie częścią drogi Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, która następnie, przez granicę polsko-słowacką, dotrze do miejscowości Svrcinovec.

- Zadanie to jest jednym z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) - zapewnia GDDKiA.

Droga będzie częścią korytarza Transeuropejskiej Sieci Drogowej, która połączy kraje basenu Morza Bałtyckiego z państwami Europy Południowej.

GDDKiA poinformowała też w środę o podpisaniu umów na prace przygotowawcze dla budowy 150 km drogi S11 w Wielkopolsce. Poinformował o tym rzecznik resortu infrastruktury.

Tagi: drogi, droga ekspresowa s1, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2018

polak zwykłyjest mapka!......... brawo!!!........ :-).......... oby tak było zawsze.... :-)

18-01-2018

dość tych banialukówDroga? Miały kursować pociągi pancerne i pływać statki śródlądowe po magistrali wodnej. PiS kłamie na każdym kroku.

18-01-2018

aaRejon, o którym mowa to Żywiecczyzna w Małopolsce woj. śląskie a nie Śląsk

Rozwiń komentarze (35)