Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowa ekspresówka połączy Polskę ze Słowacją. Jest przetarg na budowę

Nowa ekspresówka połączy Polskę ze Słowacją. Jest przetarg na budowę

Ze wględu na górzysty teren wykonawca będzie musiał wybudować m.in. dwa tunele o łącznej długości 1,834 km
Ze wględu na górzysty teren wykonawca będzie musiał wybudować m.in. dwa tunele o łącznej długości 1,834 km

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę ważnej części drogi ekspresowej na Śląsku. Chętni do budowy 8,5-kilometrowego odcinka S1 mają czas na składanie ofert do 21 marca.

Przetarg będzie prowadzony w trybie nieograniczonym, a oferty zostaną ocenione pod kątem dwóch kryteriów. Podstawowym (maksymalnie 60 punktów) będzie cena. Pozostałe 40 punktów będzie można otrzymać za właściwości przeciwpoślizgowe i "równość podłużną" nawierzchni czy termin realizacji inwestycji.

 

A2 do Siedlec w 2023 r. Ruszają prace nad koncepcją programową


Wykonawca będzie musiał opracować dokumentację projektową i zdobyć niezbędne dokumenty, które pozwolą mu na wybudowanie i oddanie do użytku 8,53 km drogi ekspresowej między Przybędzą a Milówką na Śląsku. A zadanie nie będzie należało do łatwych. Ze wględu na górzysty teren wykonawca będzie musiał wybudować m.in. cztery estakady oraz dwa dwukomorowe tunele o łącznej długości 1,834 km.


GDDKiA

Odcinek będzie częścią drogi Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń, która następnie, przez granicę polsko-słowacką, dotrze do miejscowości Svrcinovec.

- Zadanie to jest jednym z kluczowych przedsięwzięć objętych rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) - zapewnia GDDKiA.

Droga będzie częścią korytarza Transeuropejskiej Sieci Drogowej, która połączy kraje basenu Morza Bałtyckiego z państwami Europy Południowej.

GDDKiA poinformowała też w środę o podpisaniu umów na prace przygotowawcze dla budowy 150 km drogi S11 w Wielkopolsce. Poinformował o tym rzecznik resortu infrastruktury.

 

Czytaj także
Polecane galerie
zomo
2018-04-24 16:12
Co z tego Jak pomiędzy Tychami, a Bielskiem ekspresówki nie ma. Są za to na tym odcinku korki.
expert
2018-04-24 15:24
a tam już czeka slovenska police ze swoimi pokutami za rychlost
dghj
2018-01-19 12:26
Dluga ta ekspresówka az 8,5 km
Pokaż wszystkie komentarze (35)