Notowania

GetBack wybrał inwestora. Będzie negocjował kwestię sprzedaży aktywów

GetBack jest w trakcie restrukturyzacji. Zarząd dokonał wyboru inwestora, który jest zainteresowany kupnem jego aktywów. Inwestor wpłacił już 30 mln zł depozytu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Z GetBacku do banków trafiło łącznie 3,1 mld zł.

Jak poinformowała spółka, zarząd wybrał jedną z ofert do prowadzenia dalszych negocjacji na zasadzie wyłączności dotyczących sprzedaży aktywów GetBack.

"Inwestor dokonał wpłaty depozytu w wysokości 30 mln zł tytułem zabezpieczenia prawidłowego przebiegu negocjacji i wykonania zaciągniętych przez inwestora zobowiązań" - czytamy w komunikacie spółki.

GetBack poinformował 5 października, że trzech spośród siedmiu wstępnie zainteresowanych inwestorów złożyło oferty nabycia aktywów spółki. Kolejnym etapem będzie wybór jednego lub kilku potencjalnych inwestorów, z którymi rozpoczną się negocjacje dokumentacji prawnej.

Spółka podała także w osobnym komunikacie, że przygotowała alternatywne propozycje układowe, w celu przyjęcia układu przez zgromadzenie wierzycieli, które to alternatywne propozycje układowe zostały przedłożone do akt postępowania restrukturyzacyjnego 6 listopada 2018 r.

"Emitent jednocześnie zastrzega to, że alternatywne propozycje układowe nie były uzgadniane z wierzycielami zabezpieczonymi ani z Radą Wierzycieli" - poinformował zarząd.

GetBack proponuje podzielić wierzycieli na sześć grup. W przypadku grupy 1 (obligatariusze) proponuje spłatę należności głównej w 23,1 proc., w ratach do 2024 r.

W październiku sędzia komisarz zobowiązał spółkę do złożenia do 6 listopada br. dodatkowych wariantowych propozycji układowych, zakładających rozważaną przez spółkę sprzedaż swoich aktywów inwestorowi.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera getback, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-11-2018

KoloNiech sobie dariją dalsze negocjacje z inwestorem. OBLIGATARIUSZE nie są zainteresowani nową propozycją układową złożoną przez zarząd spółki!!!

08-11-2018

gfvAle machloje i czarowanie inwestorem. KTO JEST TAK GŁUPI żeby brać na siebie długi oszustów i spłacać je wiele lat.

07-11-2018

leszekczemu audytor nie podpisał się pod wyceną majątku, chyba chcą ukryć najwięcej jak się da

Rozwiń komentarze (3)