Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gigantyczny przemyt podrabianych leków udaremniony

0
Podziel się:

Interpol przejął blisko 10 milionów paczek podrobionych leków o wartości 41 milionów dolarów.

Gigantyczny przemyt podrabianych leków udaremniony
(sjlocke/iStockphoto)

Interpol przejął blisko 10 milionów paczek podrobionych leków o wartości 41 milionów dolarów. Akcja _ Pangea 6 _ była prowadzona w 99 krajach.

W jej wyniku zamkniętych zostało ponad 9 tysięcy stron internetowych sprzedających fałszywe medykamenty. Do tej pory zatrzymano 58 osób.

W koordynowanej przez Interpol, corocznej akcji wymierzonej w sprzedających podrobione leki, biorą udział także celnicy i policjanci. Inicjatywę zapoczątkowano w 2008 roku. W tym zarekwirowano ponad dwa razy więcej leków niż w poprzednim.

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że ponad połowa sprzedawanych w sieci leków to podróbki. Specjaliści ostrzegają, że mogą one być śmiertelnie groźne.

Czytaj więcej w Money.pl
Celnicy udaremnili przemyt 1,4 tysiąca monet W trakcie kontroli natrafiono także na inne zabytki archeologiczne. Znaleziono m.in. dwie figurki przedstawiające postać jeźdźca na koniu, trzy bransoletki i medalion.
Przez nich tańsze leki nie wchodziły na rynek _ To niedopuszczalne, by firma płaciła swoim konkurentom za to, by nie wchodzili na rynek i opóźniali pojawienie się tańszych leków. Takie porozumienia bezpośrednio szkodzą pacjentom i narodowym służbom zdrowia, które i tak mają ograniczone środki _.
Popularny lek przeciwbólowy zagraża chorym Lek trzeba stosować ostrożnie, by uniknąć ryzyka między innymi zakrzepów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)