Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gigantyczny spadek importu rosyjskiego gazu

0
Podziel się:

Ukraiński import gazu spadł o blisko 30 procent. Tranzyt na Zachód jednak rośnie.

Gigantyczny spadek importu rosyjskiego gazu
(Paweł Skraba/Reporter)
bEEuKbbF

W okresie od stycznia do września 2013 roku ukraiński import gazu spadł o 28,7 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2012 roku - podała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

W ciągu ośmiu miesięcy br. Ukraina kupiła 15,3 mld m sześć. gazu - o 6,2 mld m sześć. (28,7 proc.) mniej w odniesieniu do analogicznego okresu 2012 roku. Jak zaznacza ukraińskie Ministerstwo Energetyki spadło też krajowe zużycie gazu. W okresie od stycznia do września br. wyniosło ono 32,4 mld m sześć.

Jest to spadek o 2,7 mld m sześć. (7,7 proc.). Wzrosło natomiast wydobycie tego paliwa - o 361,3 mln m sześć. (2,7 proc.) do 13,9 mld m sześć.

bEEuKbbH

Ukraińska spółka Ukrtransgaz podaje, że według stanu na 25 września 2013 roku tranzyt rosyjskiego gazu do krajów europejskich z terytorium Ukrainy od początku tego roku wyniósł 59,7 mld m sześć. Jest to wzrost o 0,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ub.r.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina przestanie kupować rosyjski gaz? Z powodu wysokiej ceny rosyjskiego gazu Ukraina jest zmuszona zrezygnować z jego zakupu - oznajmił premier Mykoła Azarow.
Janukowycz ograniczy zakupy gazu z Rosji - _ Kijów dąży do zróżnicowania źródeł dostaw energetycznych _- oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy.
Ukraińcy nie chcą oddać Rosji magistrali Prawie 60 procent mieszkańców Ukrainy jest zdania, że ukraińska sieć transportu gazowego powinna zostać w posiadaniu państwa .
bEEuKbci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)