Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Girzyński: Pozostawienie Klicha to porażka Polski

0
Podziel się:

Koalicja z zażenowaniem broniła szefa MON. Nie było nawet chabrów z poligonu.

Girzyński: Pozostawienie Klicha to porażka Polski

Money.pl: Opozycji nie udało się odwołać ministra obrony narodowejBogdana Klicha. Czy to porażka opozycji?

Zbigniew Girzyński, poseł PiS: Myślę, że to jest porażka całej Polski i całego społeczeństwa. Ponieważ to jest zły minister. I nawet chyba koalicja z lekkim zażenowaniem broniła ministra Klicha. Bo jak do tej pory były wnioski o votum nieufności dla ministrów i te wnioski konsekwentnie, co zrozumiałe, większość rządowa wygrywała, ministrowie dostawali owacje na stojąco i wielkie bukiety kwiatów.

Minister Klich nie dostał nawet złamanego goździka. I tylko złośliwi twierdzą, że nie dostał kwiatów, bo zabrakło chabrów z poligonu, które można by ministrowi wręczyć.

Czyli koalicja broniła ministra z musu, a nie z przekonania?

Tylko i wyłącznie z musu i to było widać po minach osób, które podnosiły ręce w obronie ministra Klicha. A w zasadzie tylko przyciskali przyciski, bo te ręce bardzo wstydliwie podnosili.

Czy będzie jeszcze jedna próba odwołania ministra obrony?

Zobaczymy. Konstytucja nakłada tutaj pewne ograniczenia, nie można sobie tak w nieskończoność odwoływać danego ministra. Teraz będzie czas, kiedy takiego wniosku składać nie można.

Jeżeli minister Klich sam nie poda się do dymisji, jeżeli premier Tusk go nie odwoła to mam nadzieję, że jesienią i premiera i ministra Klicha pożegnają wyborcy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t99244.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/klich;powinien;odejsc;nie;tylko;przez;smolensk,233,0,765417.html) Klich powinien odejść. Nie tylko przez Smoleńsk Profesjonalizacja armii skończyła się chaosem. Brakuje żołnierzy i sprzętu na misję w Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t98694.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/afganska;misja;kosztuje;miliardy;wyjscie;nie;takie;proste,244,0,632308.html) Afgańska misja kosztuje miliardy, wyjście nie takie proste W tym roku Polska wyda blisko 2 mld zł na pensje i nowy sprzęt dla 2600 żołnierzy służących w afgańskiej misji. Premier zapowiada: będziemy rozmawiać o wycofaniu kontyngentu.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)