Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gitara Presley`a sprzedana za rekordową cenę

0
Podziel się:

Gitara, którą Elvis Presley otrzymał od swego ojca w 1969 r., została sprzedana w sobotę na aukcji w Nowym Jorku za sumę 334 tys. dolarów. Czerwona kurtka z tworzywa sztucznego, w której Michael Jackson promował album "HIStory" osiągnęła zaś cenę 256 tys.

Gitara Presley`a sprzedana za rekordową cenę
(Polfilm/Eastnews)

334 tys. dolarów, czyli ponad milion złotych zapłacono za gitarę Elvisa Presley'a na aukcji w Nowym Jorku. Muzyk dostał ją w 1969 roku od swojego ojca. Tańsza była czerwona kurtka Michaela Jackson, w której muzyk promował album "HIStory". Za pamiątkę zapłacono 256 tys. dolarów.

Rzeczoznawcy oceniali wartość gitary elektroakustycznej Gibson Dove na sumę od 200 tys. do 300 tys. dolarów. Wylicytowana ostatecznie cena znacznie przewyższyła te szacunki.

Gitara, którą Vernon Presley ofiarował swojemu synowi, jest czarna (hebanowa), ponieważ ojciec chciał uhonorować fakt, że Elvis właśnie w 1969 r. zdobył czarny pas w karate.

Muzyk podarował ten instrument jednemu z fanów podczas koncertu w Karolinie Północnej w 1975 r., ten zaś pieczołowicie go chronił aż do sobotniej aukcji.

Na sprzedaż w Nowym Jorku wystawiono również czerwoną kurtkę Michaela Jacksona, w której piosenkarz występował na koncertach promujących jego album muzyczny "HIStory" w latach 1996-97.

Wylicytowana cena czterokrotnie przewyższyła wyjściową. Za kurtkę króla muzyki pop zapłacono 256 tys. dolarów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)