Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Glapiński dystansuje się od Chrzanowskiego. Mówi o ataku największych krajów UE na NBP

280
Podziel się:

- Jesteśmy z jednej uczelni, ale tam się nie spotykaliśmy - mówi prezes NBP o Marku Chrzanowskim, aresztowanym byłym przewodniczącym KNF. Glapiński przekonuje, że afera KNF to "atak na NBP", który może być inspirowany przez największe kraje UE.

Glapiński dystansuje się od Chrzanowskiego. Mówi o ataku największych krajów UE na NBP
(Karol Serewis/ East News)

- On pracuje w Katedrze Polityki Gospodarczej, ja jestem szefem katedry Ekonomii Politycznej i Historii Myśli Ekonomicznej. A to trochę inne światy - przekonuje Adam Glapiński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

Szef NBP dodaje, że nie był promotorem jego pracy magisterskiej ani doktorskiej, a także nie występował w przewodzie habilitacyjnym jako recenzent lub członek komisji habilitacyjnej. - Wszystkie te fakty są ogólnie dostępne - podkreśla.

Odnosząc się do afery KNF, która wybuchła po ujawnieniu nagranej przez Leszka Czarneckiego rozmowy z Markiem Chrzanowskim, Glapiński ocenia, że "po raz pierwszy od początków transformacji tak mocno i na taką skalę próbowano zaatakować Narodowy Bank Polski". - Możliwe jest wszystko, nawet finansowy zamach stanu - stwierdza.

Glapiński snuje swoje przypuszczenia na temat powodu tego "ataku" i dochodzi do wniosku, że za aferą mogą stać największe kraje UE, które miałyby próbować "wciągnąć" Polskę do strefy euro. Uważa, że taki sam plan ma opozycja i byli szefowie NBP. - Wszystko układa się w logiczną całość - ocenia Glapiński.

Szef NBP mówi też, że"ktoś jednak dał sygnał, by sprawę KNF rzucić na stół właśnie teraz, siedem miesięcy po nagraniu". Pytany przez "Sieci" o to, dlaczego Leszek Czarnecki "uruchomił właśnie teraz tzw. aferę KNF", Glapiński powiedział, że ma "swoją koncepcję, ale z racji pełnionej funkcji nie może o niej mówić".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(280)
Wawa
4 lata temu
Ludzie nie dajcie się manipulować!!!! Media mogą zniszczyć człowieka w 1 Dzień!!! Miejcie swój rozum, czekajcie na decyzje sądu!!
Echo
4 lata temu
Głupi kto wierzy w historie z 1%. Ale sa tacy lubia tanie sensacje - koń wie jak to wykorzystać
Doktór
4 lata temu
Glapa łże jak Moro i dolatuje jak Maciora. Tutaj nie ma co sądzić i karać, tut trzeba w kaftan i leczyć.
xyz
4 lata temu
Biedny stary człowiek nie rozumie, że dlatego ten moment, a nie inny, bo to w polskim parlamencie wrzucona została w drugim czytaniu (niezgodnie z konstytucją) poprawka zagrażająca nagrywającemu. Nie Niemcy! Nie Francuzi ją wrzucili tylko nasi kochani wielbiciele jedynej słusznej partii!
Jerzy
4 lata temu
Ciekawe, umoczony po same pachy próbuje szukać tłumaczeń. Jeszcze ci się dobiorą do .........y.
...
Następna strona