Notowania

glapiński
02.06.2007 06:22

Glapiński zastąpi Bauca w Polkomtelu?

W kręgach zbliżonych do kierownictwa PiS huczy od informacji o zmianie na stanowisku prezesa spółki Polkomtel, operatora sieci Plus.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

W kręgach zbliżonych do kierownictwa PiS huczy od informacji o zmianie na stanowisku prezesa spółki Polkomtel, operatora sieci Plus. Jarosław Bauca miałby zastąpić Adam Glapiński (na zdjęciu), Pisze "Gazeta Wyborcza".

Nie wiadomo, czy zmiana prezesa zostanie przeprowadzona już na najbliższym posiedzeniu rady nadzorczej, zaplanowanym na 6 czerwca. "Gazeta Wyborcza" przypomina, że Jarosław Bauc był co prawda powołany niedawno, bo 1 lutego, ale miało to miejsce za premiera Kazimierza Marcinkiewicza, a Jarosław Kaczyński nie darzy już zaufaniem kadr Marcinkiewicza.

_ Polkomtel ma około 1/3 polskiego rynku telefonii komórkowej i obsługuje niemal 13 mln klientów. _Adam Glapiński był niegdyś zaufanym współpracownikiem, Kaczyńskiego, wiceprezesem jego pierwszej partii - PC, byłym ministrem budownictwa w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego i ministrem współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Jana Olszewskiego. Dziś wykłada na SGH, ale od niedawna jest też szefem rady nadzorczej KGHM Polska Miedź SA.

Zdaniem rozmówców "Gazety Wyborczej" Glapiński jest jedną z osób, którymi PiS będzie chciało obsadzić ważne stanowiska w spółkach należących bezpośrednio lub pośrednio do skarbu państwa. Taką spółką jest Polkomtel, gdzie Orlen, KGHM oraz Polskie Sieci Energetyczne i Węglokoks mają łącznie ponad 60 procent akcji.

Tagi: glapiński, pkn, kgh, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz