Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
03.01.2006 07:01

Gospodarcze hity 2005 roku

Mimo bardzo trudnego początku roku w końcówce polska gospodarka mocniej stanęła na nogi. To zasługa przede wszystkim naszych eksporterów, mody wśród zagranicznych inwestorów na inwestowanie u nas i boomu turystycznego na Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mimo bardzo trudnego początku roku w końcówce polska gospodarka mocniej stanęła na nogi. To zasługa przede wszystkim naszych eksporterów, którym nie straszny mocny złoty; mody wśród zagranicznych inwestorów na inwestowanie u nas i boomu turystycznego na Polskę - podsumowuje miniony rok "Gazeta Wyborcza" .

Dziennik podkreśla, że gospodarkę pchał do przodu przede wszystkim eksport. Dynamika sprzedaży za granicę wynosiła w najlepszych miesiącach nawet 30 procent. W końcówce roku wartość eksportu sięgała ponad 7 mld euro miesięcznie. To najlepsze wyniki w historii.

"Gazeta Wyborcza" zwraca też uwagę na ponowne odkrycie naszego kraju przez inwestorów zagranicznych, którzy nie tylko chcą u nas budować swoje fabryki, ale także centra badawcze i tak zwane centra usług.

Zlokalizowane w Polsce, obsługują najczęściej całą Europę, a nawet - jak w przypadku centrów badawczych - cały świat. To prawdziwy hit tego roku - ocenia "Gazeta Wyborcza".

Dziennik dodaje, że w tej chwili Polska jest na topie, co zaczyna się też przekładać na zainteresowanie Polską jako krajem atrakcyjnym turystycznie. Ogromnie wzrosła liczba przyjazdów turystów z Wielkiej Brytanii, Holandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Kanady, USA. Popularności Polsce dodała też akcja z "polskim hydraulikiem".

ZOBACZ, JAK MINIONY ROK PODSUMOWAŁ MONEY.PL:

Tagi: gospodarka, eksport, inwestycje, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz