Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Chin. "Albo reformy albo powtórka z rewolucji kulturalnej"

0
Podziel się:

Premier Chin Wen Jiabao oświadczył, że kraj i rządząca nim partia komunistyczna potrzebują pilnych reform politycznych.

Gospodarka Chin. "Albo reformy albo powtórka z rewolucji kulturalnej"
(PAP/EPA)

Premier Chin Wen Jiabao (na zdj.) oświadczył, że kraj i rządząca nim partia komunistyczna potrzebują pilnych reform politycznych, aby możliwy był dalszy rozwój gospodarczy._ _

_ - Taka tragedia jak rewolucja kulturalna z lat 60. XX wieku może powtórzyć się _ w Chinach, jeśli reformy polityczne i gospodarcze nie zostaną wprowadzone w życie - zauważył Wen. Według niego, _ wpływ błędów i feudalizmu rewolucji kulturalnej nie został jeszcze całkowicie wykorzeniony _.

_ - Musimy posuwać się naprzód z naszymi reformami strukturalnymi, gospodarczymi jak i politycznymi, zwłaszcza z reformą naszego systemu rządzenia partią i państwem _ - podkreślił szef rządu na konferencji prasowej kończącej doroczne obrady parlamentu. Dodał, że jest to _ pilna kwestia _.

Premier Chin podkreślił, że _ jeśli reforma polityczna nie zostanie dokończona, to reforma gospodarcza nie będzie mogła być odpowiednio wdrażana _, a _ nowe problemy, jakie pojawiły się w społeczeństwie, nie będą mogły w istocie zostać rozwiązane _.

Według Wena obecnie powodem niezadowolenia Chińczyków jest niesprawiedliwość społeczna i prawna. Premier zapowiedział, że jego gabinet w ostatnim roku urzędowania opracuje plan mający na celu zreformowanie podziału dochodów w społeczeństwie. Poinformował też, że w tym roku zostaną wprowadzone rekompensaty za przejęcie gruntów rolnych oraz uruchomiony ogólnopaństwowy system emerytalny.

_ Jesteśmy przekonani, że demokracja w stylu chińskim będzie dalej postępowała wraz z rozwojem kraju; to jest proces, którego nie można zatrzymać _ - podsumował Wen Jiabao.

O Chinach czytaj w Money.pl
Ostatni dzień szczytu Japonia-Chiny-Korea Politycy porozumieli się m.in. w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa w dziedzinie energii atomowej
Chińczycy rzucili się na europejskie winnice Inwestorzy starają się o korzystne ulokowanie kapitału w sytuacji, kiedy w Chinach rośnie liczba koneserów wina.
Partyjni mogą iść na emeryturę po 10 latach Wyjątkiem są kobiety pracujące fizycznie, które mogą odejść z pracy w wieku 50 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)