Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na ukrainie
24.03.2014 13:01

Gospodarka Rosji już cierpi przez ukraiński kryzys

Kryzys ukraiński dokonuje spustoszenia w rosyjskiej gospodarce i na kontach tamtejszych oligarchów. Załamał się kurs rubla, załamał się kurs rosyjskich akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Kryzys ukraiński poważnie daje się we znaki gospodarce Rosji - zauważa niemiecki dziennik _ Die Welt _. Zdaniem komentatora gazety, presja rynków okazuje się bardzo skuteczna nawet bez sankcji gospodarczych.
Jak czytamy, kryzys ukraiński dokonuje spustoszenia w rosyjskiej gospodarce i na kontach tamtejszych oligarchów. Załamał się kurs rubla, załamał się kurs rosyjskich akcji.

Przedsiębiorcy doświadczają bolesnego odpływu kapitału. Wygląda na to, że światowa presja na Rosję już przynosi gospodarcze efekty, choć nie podjęto jeszcze decyzji o poważnych gospodarczych sankcjach. Komentator gazety dodaje, że rosyjski porządek polityczny bazuje z jednej strony na nacjonalizmie, ale o wiele bardziej opiera się na kapitalizmie służącym dobru elit. To pozwala mieć ostrożną nadzieję na to, że Moskwa w pewnym momencie ustąpi. Polityka Kremla wpędza bowiem Rosję w kosztowną izolację.

Możliwość robienia interesów z Zachodem jest bardzo cenna dla Putina i jego starych przyjaciół na czele koncernów - czytamy w _ Die Welt _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kryzys na ukrainie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz