Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarka Wenezueli. Tak chcą "rozwiązać" problemy mieszkaniowe

0
Podziel się:

Właściciele, którzy wynajmują swoje mieszkania, dostali nakaz ich sprzedaży wieloletnim lokatorom.

W Wenezueli nie słabną protesty wymierzone przeciwko władzy
W Wenezueli nie słabną protesty wymierzone przeciwko władzy (PAP/EPA)
bFfQUFNN

Właściciele nieruchomości w Wenezueli zgodnie z nowym prawem, które weszło wczoraj w życie, otrzymali od władz nakaz sprzedaży wynajmowanych długoterminowo mieszkań lokatorom.

Wydany dekret daje właścicielom 60 dni na sprzedaż lokali najemcom, żyjącym w wynajmowanym lokalu od co najmniej 20 lat. Nakazuje także, by sprzedano go za _ uczciwą _ cenę.

Władze zakazują ponadto eksmisji lokatorów, nawet jeśli nie płacą czynszu.

bFfQUFNP

Rząd w Caracas próbuje w ten sposób rozwiązać problemy mieszkaniowe, z którymi zmaga się Wenezuela. Decyzja rządu rozgniewała właścicieli nieruchomości, zdaniem których pogorszy to jeszcze bardziej sytuację na rynku, bo zniechęci inwestorów od kupowania mieszkań pod wynajem i poszerzy system nielegalnego wynajmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Manifestacje w Wenezueli. Ponad 30 ofiar Demonstrujący domagają m.in. poprawy zaopatrzenia, kontroli inflacji, która w ubiegłym roku była najwyższa na świecie, oraz zdecydowanej walki z przestępczością.
Starcia w Wenezueli. Giną studenci i uczniowie Do Prokuratury Generalnej wpłynęło 25 skarg _ na pogwałcenie praw człowieka przez funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego. _
Ostre protesty w Wenezueli. "Strefa wojenna" Prezydent Maduro zapowiedział energiczne działania, aby wenezuelskie miasta nie przekształciły się w nowe Bengazi.
bFfQUFOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)