Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
13.03.2017 12:31

Gowin: nieprzeszkadzanie przedsiębiorcom to za mało

Zrobimy wszystko, żeby po dwudziestu kilku latach od odzyskania niepodległości źródłem przewag polskiej gospodarki były bardzo dobre pomysły i rozwój firm innowacyjnych - powiedział Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN GRACZYNSKI/EAST NEWS)

- Mamy ambitniejsze plany niż tylko nieprzeszkadzanie przedsiębiorcom. Naszym celem jest silna Polska w silnej Unii Europejskiej - powiedział w Toruniu wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który był uczestnikiem XXIV Welconomy Forum in Toruń.

- PKB Polski rośnie w bardzo dobrym tempie - jednym z najszybszych w Europie. Spada bezrobocie, a problemem staje się raczej brak rąk do pracy. Z perspektywy makroekonomicznej korzystne jest również to, że pojawiła się niewielka inflacja. Patrząc na mikrofundamenty gospodarki, które zależą przede wszystkim od ludzi - przedsiębiorców, będących solą polskiej gospodarki, to ich minimalne oczekiwanie od państwa jest takie, żeby ono nie przeszkadzało - mówił Gowin.

Wicepremier wspomniał, że "rząd ma cele ambitniejsze". - W sposób przemyślany staramy się pomóc w rozwoju mikroekonomicznych podstaw rozwoju gospodarczego. Działanie pierwsze - to deregulacja. Tu można wspomnieć o pakiecie rozwiązań wprowadzanym przez wicepremiera Morawieckiego. To pierwszy krok, ale mam nadzieję, że nie ostatni. Marzy mi się deregulacja systemowa.

- Zadaniem państwa jest wspieranie gospodarki tam, gdzie nie jest ona w stanie wydobyć swojego potencjału rozwojowego. Bardzo ważne są głębokie zmiany w szkolnictwie wyższym, które zapowiedziałam, a które są sukcesywnie wdrażane. Zrobimy wszystko, żeby po dwudziestu kilku latach od odzyskania niepodległości źródłem przewag polskiej gospodarki były bardzo dobre pomysły i rozwój firm innowacyjnych, a nie tylko ciężka praca i niskie zarobki - podkreślił minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Tagi: gospodarka, gospodarka, rząd, pap, innowacyjnagospodarka, mnisw, gowin, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2017

WESOŁEKGowin filozofie nie UDAŁ SIE UKŁAD Z WOLSKIM ?

13-03-2017

EDUKACJA !!!Gowin,Legutko i czarncki a żyrant kwacz-nie udał sie PUCZYK w UNI tylko niszczenie w Polsce Wam jeszcze uchodzi płazem,lecz do czasu !!

13-03-2017

hORnETnieprzeszkadzanie wystarczy panie gowin

Rozwiń komentarze (11)